Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elvira and the Party Monsters KOMPLETNY REMONT
Radsson napisał(a):Wiesz chyba bym to przemyslal jeszcze... Pisales cos o 500E za zrobienie to przy obecnym kursie 2tyś zł i masz idealnie profesjonalnie zrobiony playfield z dostawą do domu. A tutaj wyjdzie Cie 1500 do tego jak się pomylisz we wklejaniu insertów bądź przy innej czynności którą będziesz robił pierwszy raz to będzie wtopa. Nie chcę się wymądrzać ani mówić Ci co masz robić tylko tak głośno myśle, że za wiele kombinacji a za mała oszczędność żeby ryzykować Smile.

Nie wliczyłeś prawie 100 ojro za wysłanie tej płyty (taki gabaryt Confusedhock: ) tam do Pinball-Dream, plus jeszcze koszt transportu do nas, także wychodzi prawie 3000. ;-) Poza tym gdyby decha od tego playfieldu była w dobrym stanie to jeszcze bym się zastanowił - a tam te "shurikeny" od śrubek wypadły bo gwint naderwany, pod parę słupków też drewno poszło się ... no i generalnie decha jest strasznie zjechana. Cry

Inserty tak czy siak będę musiał naklejać, a za te 850zł (nie wiem skąd wziąłeś 1500 :-P ) i tak dostanę dwa playfieldy bo przecież te matryce nie są jednorazowe. Powiedzieli mi żebym wyposażył się w dwie czy trzy płyty w razie gdyby jakieś niedoskonałości się przytrafiły podczas druku, wtedy powtórzą. Wolę uczyć się wklejać inserty na playfieldzie za 850zł niż takim po miesiącach roboty za 3000zł. Z tego co czytałem to nie jest to jakieś nadmiernie skomplikowane.


Co do frezowania CNC - tu nie problem z ceną tylko z "maską" do wycinania. Musiałbym coś takiego sam przyszykować a nie za bardzo wiem jak (strona firmy u której patrzyłem wyjaśnia to wręcz zbyt prosto, więc musiałbym zadzwonić). Oni przecież wgrywają wektory cięcia do kompa, który potem steruje "magicznym" wiertłem, które to tnie. A nie daj Boże coś źle zaznaczę? :-( Ludzką ręką będzie drożej i potencjalnie mniej dokładnie. Będę musiał zrobić rekonesans i zobaczyć co lepsze.

---

A w razie czego mam zapasowy playfield, który mogę opchnąć na eBayu albo tutaj na forum po taniości. Ktoś będzie miał fajną dekorację na ścianę. :-D
Odpowiedz
Pionierzy nie mają łatwo ale do odważnych świat należy Wink.
Trzymam kciuki.
Odpowiedz
No będzie ciekawie, ale w razie czego to mam sposób na przyszłość jak radzić sobie ze skasowanymi playfieldami. Do TZ chyba kupię oryginalny co prawda bo akurat znalazłem, muszę tylko oględziny obecnego zrobić bo jest dobrze chroniony ale czy dobrze zachowany to się okażę.
Odpowiedz
Paczka ze słonecznej Kalifornii przyszła szybciej niż się spodziewałem (tylko 6 dni roboczych!!!). Zająłem się logiem na panelu głośnikowym. Zaczepy od starego usunę niedługo bo potrzeba do tego specjalnego narzędzia.

[Obrazek: image.jpg]

Teraz robię sideraile.
Odpowiedz
Done!

[Obrazek: image.jpg]
Odpowiedz
dużo roboty z takimi wykończeniami? i kiedy bedzie całość ? transplantacja playfieldu jeszcze pewnie troche zjamie
Odpowiedz
Dużo roboty to to nie jest, tu bardziej chodzi o to, że robię acapella i np. sideraile robiłem tydzień bo okazało się, że nie miałem tej taśmy do nich i czekałem na paczkę. Sam cabinet to nie ogrom roboty. Zostało do zrobienia:

Cabinet:
- kabel od uziemienia
- przyciski do flipperów i reszta okablowania
- łapa podtrzymująca playfield
- metalowe kraty
- głośnik

Backbox:
- płyta z płytami (lol)
- kabel od uziemienia
- zawiasy od tablicy ze światełkami
- tablica ze światełkami
- mechanizm zamknięcia

Reszta roboty to playfield, tam będzie zdecydowanie najwięcej roboty i najdłuższy czas pracy bo będę wymieniał większość elementów. Podejrzewam, że do początku sierpnia się wyrobię. Teraz zagranicą na dwa miesiące będę, więc praca niestety stanie ale przez ten czas pozamawiam już wszystko co mi będzie potrzebne do dalszej pracy, w ten sposób usprawnię trochę robotę.

Jutro jadę na ten druk sitowy, już mam dwie płyty 65 x 130 x 1.2 tak żeby był jakiś margines w razie czego. Jestem ciekawy jak to wyjdzie. :mrgreen:
Odpowiedz
Ale potem to cale okablowanie podpiac, podokrecac elementy - masakra!
Zycze powodzenia. Myslalem, ze by nie sprobowac w Polsce robic reprodukcji playfieldow, bo pewnie u nas wyjdzie taniej niz amerykancom, ale stwierdzilem ze to ciezka robota i na razie olałem Smile
Odpowiedz
Z tym okablowaniem jeszcze będę kombinował bo parę złącz na płytach muszę powymieniać, więc może i wymienię całe okablowanie na nowe (czyściuteńkie, świecące :-D). Kupa roboty ale miałem taką ambicję.

Jak ten druk sitowy tego playfieldu wyjdzie ciekawy to myślę, że mogę naprawdę zaoszczędzić w przyszłości na naprawie playfieldu. Naprawa starego 500-700 Euro, nowy playfield w zależności od tytułu 700-1000 Euro, a tu mam druk skanu, który dostałem za darmo, w rozdzielczości 300dpi za 200 Euro. :->
Odpowiedz
Odnośnie tych kabli to chcesz kupować nowe,gotowe wiązki czy kupisz wtyczki i przewód ''z metra'' i będziesz to składać w całość?
tak dopytuję bo przy jednym playfieldzie mam obcięte przewody w połowie (drugą część kabli ktoś chyba wyzłomował) i zastanawiam się co z tym zrobić a całych nowych wiązek jak do tej pory nie znalazłem nigdzie...
Odpowiedz
Kupuję na metry i wtykam od nowa. Bardzo pedantyczna ambicja, nie wiem tylko czy jest sens bo jest to tyle roboty, że...
Odpowiedz
Roboty jest baaaardzo dużo z tymi kabelkami i jeszcze nie wiadomo czy wszystkie takie same kolory dostaniesz jak w oryginale więc jeśli masz całe to lepiej nie ruszaj.Po cholerę wymieniać dobre na nowe :?:
Odpowiedz
dinio napisał(a):Roboty jest baaaardzo dużo z tymi kabelkami i jeszcze nie wiadomo czy wszystkie takie same kolory dostaniesz jak w oryginale więc jeśli masz całe to lepiej nie ruszaj.Po cholerę wymieniać dobre na nowe :?:


Roboty to z okablowaniem troche jest.Miałem okazje zszywać okablowanie do central E10 to troche wiem na ten temat :-P
Odpowiedz
nowa skrzynia, nowy playfield, nowe wiązki... to powoli przestaje być renowacją stołu a zaczyna być wykonaniem repliki :mrgreen:
Odpowiedz
No ja myślę, że po skończeniu to z tej starej Elviry będzie może 50%(?). Bo tak, z nowych rzeczy:

- skrzynia i decale
- playfield (w co wchodzą: decale, większość słupków, plastiki, żarówki LED, gumki)
- guziki na skrzynię
- sideraile
- logo Bally
- obicie T-molding (w końcu musiałem wziąć z t-molding.com bo żaden sklep nie miał, nawet Marco's i BAA)
- plastiki od szyb (backbox + cabinet)
- śruby od nóg

Na razie tyle mi przychodzi do głowy. Ale ogólnie mówiąc to jestem bardzo zadowolony postępem i efektem pracy. :mrgreen:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości