Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Whirlwind - komunikat "brak kuli"
#1
Gra po włączeniu wyświetla komunikat brak kuli i nie chce wystartować ale mija kilkanaście sekund i po naciśnięciu start wybija kule ale kiedy kula utonie czasem nie wybija kolejnej a czasem wybija ale nie zmienia na ball 2 na wyświetlaczu
Test styków wykazuje brak reakcji styku trzeciej kuli (reszta styków w magazynku działa ). Dioda przy styku rozlutowana i sprawdzona w jedną stronę idzie coś ponad 500 w drugą nic. Styk rozkręcony przejrzany sprawdzony miernikiem działający...
Pomożecie?
Odpowiedz
#2
a czy jak zewrzesz w odpowiedni sposob kabelki przy styku to sie odzywa?
Mezik
Odpowiedz
#3
Kabelek od dolnej bocznej blaszki z diodą do dolnej blaszki styku gdzie są dwa przewody dolutowane. Styk załączony nie odzywa się.
Odpowiedz
#4
Ale czy zwierales na przyklad srubokretem? Zewrzyj w odpowiedni sposob jakis stycznik na przyklad od 1 bili i jak sie odezwie to zrob to samo z niedzialajacym zeby na pewno wyeliminowac jego wadliwosc. Jesli niezadziala tonidz donplyty i sprawdz czy moze
Jakis kabelek nie styka. To nanpoczatek
Mezik
Odpowiedz
#5
Zwieranie w sposób taki jak pisałem wcześniej okazało się właściwe bo inne się odezwały kiedy tak samo zwarłem a trzeci milczy. Przepatrzyłem kable i nic podejrzanego nie znalazłem.
Dziwne jest to że jak zalokuje kule do multibala to podaje następna i tak aż do uwolnienia trzech.
Jak kula utonie to nie wybija następnej mimo ,że styk outline działa. Czytałem po anglojęzycznych forach,że ludziom ten komunikat wyskakiwał przy walniętych bezpiecznikach lub zwarciu na drzwiczkach lub kiedy kicker zahaczał o druty od styków ale u mnie to nie to.
Problem zaczął się od tego, że najpierw wyrzucał 2 kule na raz ale to dlatego że nie załączał się styk pierwszej kuli , problem ten zniknął po podgięciu blaszki.
Czytam drugim okiem instrukcję i widzę,że piszą aby odłączyć wtyczki z cpu i zwierać kable no nic zobaczymy. Tak czy inaczej każda Wasza sugestia będzie cenna.
Odpowiedz
#6
Jednak problemem okazał się odłączony kabelek przy mikrostyku na drugim końcu playfieldu czyli Mezik miałeś rację. Na płycie głównej po odłączeniu wtyczek zwierałem piny kabelkiem i wszystkie się odzywały to oznaczało że uszkodzenie jest gdzieś pomiedzy mikrostykiem a płytą głowna.Przy okazji nauczyłem się mierzyć diody i jak wygląda w środku mikrostyk Smile.

Ps. Po godzinie grania padł mi wyświetlacz i narazie doszedłem że na jednym z kabli zasilających wyświetlacz jest 30v zamiast 90v jak jest na schemacie w instrukcji i teraz walcze ze sprawdzaniem tranzystorów po drodze do tego pinu także zabawa trwa dalej Smile
Odpowiedz
#7
Najpierw sprawdz dwa bezpieczniji 1/8 zdaje sie na plytce z zasilaniem
Mezik
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości