Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cybernaut problem z dźwiękiem.
#31
za ile kupiles programator i kasowarke ?
Mezik
Odpowiedz
#32
Najs, moze jakis tutorial jak nagrywać romy wlasnorecznie Smile? bo co niektórzy sie w to nie bawia, a szkoda.
Odpowiedz
#33
Berud napisał(a):moze jakis tutorial jak nagrywać romy wlasnorecznie
To zapewne byłby bardzo ciekawy temat. Pamiętam że kiedyś pojawił się podobny wątek ale chyba nie został dokończony.
Odpowiedz
#34
w nowszych programatorach, ( np w takich jak ja mam 8-) ) to się odbywa jakbyś wrzucał na kartę pamięci jakieś dane, więc tutoriał byłby śmieszny :mrgreen:
Odpowiedz
#35
A mozecie napisac jakiego sprzetu uzywacie? Czy wszystkonowiae wielka takemnica
Mezik
Odpowiedz
#36
mucha napisał(a):w nowszych programatorach, ( np w takich jak ja mam 8-) ) to się odbywa jakbyś wrzucał na kartę pamięci jakieś dane, więc tutoriał byłby śmieszny :mrgreen:

Moja wina - nie doczytałem to co napisał Berud Wink Przeczytałem "nagrywać ROMy" a miałem na myśli "tworzyć ROMy". Ktoś kiedyś wrzucił tu wątek w którym zmieniał soft w jakiejś maszynie z DMD z ang na PL.
Odpowiedz
#37
Mezik netto wyszło 260zł za obie zabawki Wink.Jak zaprogramuję Whrilwinda to mogę Ci pożyczyć jak chcesz się pobawić.Jak chcesz zainwestować to na allegro wpisz kasowarka uv. A programator to tak jak pisałem wcześniej TL866CS Pro też z allegro. Programator jest o tyle ciekawy, że nie wymaga dodatkowego zasilania żeby z USB wyciągnąć 25V a tyle czasem potrzebują nasze starodawne EPROMY.
Nie czuję się na siłach pisać tutoriala gdyż troszkę na czuja to wszystko robiłem podpierając się postami z różnych portali.Kasowanie to po prostu włożenie kości z odsłoniętymi okienkami do szuflady i włączenie urządzenia na 15-20min ja kasowałem 20min.
Samo programowanie rzeczywiście trwa kilka sekund i sprowadza się do wybrania pliku i układu z listy. Ale ważne jest wybranie odpowiedniego napięcia programowania VPP które np w moim przypadku (2732A) wynosiło 21V a wersji tej kości bez A trzeba ustawiać na 25V także jest kilka niuansów i można uwalić kość przez nieuwagę.
Traktujcie moje "porady" z przymrużeniem oka, ponieważ sam dopiero wgryzam się w temat.
Odpowiedz
#38
mezik napisał(a):A mozecie napisac jakiego sprzetu uzywacie? Czy wszystkonowiae wielka takemnica

hehe,

ja używam wellon, typ podam jak wrócę do domu bo nie pamiętam, kosztował coś ponad 5 stówek w Gotronik, obsługa prosta, program po polsku. Zasilanie oprócz USB zewnętrzne.
Kasowarka UV kupiona na ebay z chin za 80 zeta, o taka: http://allegro.pl/kasownik-kasowarka-uv-...13593.html :-)
Mezik, już masz ponad dychę maszyn, to opłaca Ci się kupić takie urządzonko ;-)
Odpowiedz
#39
Radsson napisał(a):.... Ale ważne jest wybranie odpowiedniego napięcia programowania VPP które np w moim przypadku (2732A) wynosiło 21V a wersji tej kości bez A trzeba ustawiać na 25V także jest kilka niuansów i można uwalić kość przez nieuwagę.
....
to moje urządzenie ma o tyle przewagę, że wybierając z listy odpowiedni model kości, sam już doobiera napięcie 8-)
Odpowiedz
#40
NEX napisał(a):
mucha napisał(a):w nowszych programatorach, ( np w takich jak ja mam 8-) ) to się odbywa jakbyś wrzucał na kartę pamięci jakieś dane, więc tutoriał byłby śmieszny :mrgreen:

Moja wina - nie doczytałem to co napisał Berud Wink Przeczytałem "nagrywać ROMy" a miałem na myśli "tworzyć ROMy". Ktoś kiedyś wrzucił tu wątek w którym zmieniał soft w jakiejś maszynie z DMD z ang na PL.
a to chyba nie jest takie trudne.. kiedyś romy do gameboya sobie tłumaczyłem jakimś tam programem.. to chyba hex editor wystarczy...

na szybko znalazłem jakieś poszlaki http://grajpopolsku.pl/articles.php?cat_id=3
Odpowiedz
#41
mucha napisał(a):
Radsson napisał(a):.... Ale ważne jest wybranie odpowiedniego napięcia programowania VPP które np w moim przypadku (2732A) wynosiło 21V a wersji tej kości bez A trzeba ustawiać na 25V także jest kilka niuansów i można uwalić kość przez nieuwagę.
....
to moje urządzenie ma o tyle przewagę, że wybierając z listy odpowiedni model kości, sam już doobiera napięcie 8-)

Tak ale mój mnie kosztował 160zł :-P
Odpowiedz
#42
Wiedziałem że gdzieś kiedyś ten temat pojawił się na forum ;-)
http://forum.flippery.org.pl/viewtopic.php?t=1344
Odpowiedz
#43
Radsson napisał(a):Tak ale mój mnie kosztował 160zł :-P

wygoda kosztuje :-P
Odpowiedz
#44
Tak z innej beczki to widzę, że mam niedaleko do Ciebie i chętnie bym się wprosił kiedyś nacieszyć oczy jakby była taka możliwość bo lista w podpisie robi wrażenie :mrgreen:
Odpowiedz
#45
no fakt, chyba nie cała stówka :-) ,... ale jeszcze chwilka, jak już wielokrotnie pisałem, większość maszyn schowana, zawinięta streczem, czekają na nowy lokal :-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości