Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Data east pali bezpieczniki glowny
#16
Marcin standardowo zleca mi montowanie układu soft start w każdej kupionej maszynie. Zdarza się, że ten termistor nie wystarcza w niektórych instalacjach. Soft start załatwia temat definitywnie. Eliminuje również problemy tzw zaników zasilania w sieci energetycznej. Nie jest to nic w rodzaju UPS'a ale po zaniku załącza się znowu łagodnie podczas gdy termistor nie zdąży wystygnąć i wali pełnym prądem. To potrafi być uciążliwe szczególnie, kiedy maszyna stoi na tzw "punkcie" i po powrocie napięcia wywala bezpiecznik w całym lokalu (czy też połowie).
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#17
Pinball Wizard napisał(a):Zamontuj go zamiast jednego z bezpieczników.

do każdej maszyny jest zalecana taka operacja ?? czyli zamiast głównego bezpiecznika dać ten termistor ??
Odpowiedz
#18
standardowo to on jest zamontowany. w twoim getaway jest zamontowany na przyklad (ale odkrylem ze bezpiecznik glowny byl zwarty w srodku DRUTEM!.
w tym data east byly 2 x bezpieczniki. jeden bezpiecznik jak najbardziej ma byc Big Grin
Mezik
Odpowiedz
#19
mucha napisał(a):do każdej maszyny jest zalecana taka operacja ?? czyli zamiast głównego bezpiecznika dać ten termistor ??

Mezik napisał, że w jego maszynie były dwa bezpieczniki - jeden na "fazie" i jeden na "zerze". Zasugerowałem zamontowanie termistora zamiast JEDNEGO z nich. Drugi ma BEZWZGLĘDNIE pozostać.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#20
Ja tam na grzebaniu we flipach się średnio znam ale bezpiecznik na zerze to jest chyba niebezpieczna sprawa,w przypadku jego przepalenia to mamy faze na budzie co nie?
/jak ktoś jeszcze będzie miał stare polskie "zerowanie" ;-)
Odpowiedz
#21
Pinball Wizard napisał(a):
mucha napisał(a):do każdej maszyny jest zalecana taka operacja ?? czyli zamiast głównego bezpiecznika dać ten termistor ??

Mezik napisał, że w jego mszynie były dwa bezpieczniki - jeden na "fazie" i jeden na "zerze". Zasugerowałem zamontowanie termistora zamiast JEDNEGO z nich. Drugi ma BEZWZGLĘDNIE pozostać.

a spoko, zmylił mnie ten tekst:

Pinball Wizard napisał(a):Marcin standardowo zleca mi montowanie układu soft start w każdej kupionej maszynie. ...
Odpowiedz
#22
Po pierwsze instalacje w polsce byly robione roznie, raz fazanpo prawe raz po lewej wiec tak czy siak bezpiecznik wcale nie jest zawsze na fazie Smile a po drugie tym jak wylaczony to przeciez wlacznik wylacza i zero i faze.
Mezik
Odpowiedz
#23
Nie były tylko są - wyłącznik scienny na zerze albo zero z kaloryfera leci aż się węże w bojlerze grzeją :-) made in PL,ale bezpieczniki na zerze są zakazane w obecnych normach w rozdzielni.
Odpowiedz
#24
mucha napisał(a):a spoko, zmylił mnie ten tekst:

Pinball Wizard napisał(a):Marcin standardowo zleca mi montowanie układu soft start w każdej kupionej maszynie. ...

Zamontowanie soft startu nie zmienia nic w istniejących połączeniach. To jest oddzielne urządzenie montowane na przewodach doprowadzających napięcie do transformatora - bezpośrednio przed nim.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#25
dzięki, już wszystko jasne
Odpowiedz
#26
A ile taki soft start kosztuje? Samemu to mozna skonstruowac czy jakies gotowe moduly sa
Mezik
Odpowiedz
#27
W moim wykonaniu 40,00. Oczywiście, że można samemu skonstruować. Istnieje wiele opisów takich urządzeń ponieważ stosuje się je do załączania transformatorów dużej mocy, szczególnie toroidalnych tam, gdzie termistor rozruchowy nie wystarcza. Nie każda jednak konstrukcja "resetuje" się natychmiast przy zaniku zasilania - trzeba na to zwrócić uwagę, gdyż bez tego traci sens stosowanie soft startu.

[EDIT]

A tak to wygląda.


Załączone pliki Miniatury
       
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#28
A co sadzisz o tym?
http://sklep.avt.pl/avt1226.html
Mezik
Odpowiedz
#29
To jest właśnie konstrukcja bez resetu.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#30
W sumie to ten reset spowoduje tyle ze jak na chwilke padnie zasilanie to wlaczy maszyny lagodnie a bez niego moze wywalic bezpieczniki.
Mezik
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości