Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Data east pali bezpieczniki glowny
#31
mezik napisał(a):W sumie to ten reset spowoduje tyle ze jak na chwilke padnie zasilanie to wlaczy maszyny lagodnie a bez niego moze wywalic bezpieczniki.
Dokładnie tak.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#32
Widzę że temat się trochę rozrósł.Z mojego doświadczenia wiem że brak tego termistora powoduje tego typu usterki.Żaden flipper DATY EAST(przynajmniej tych z wyświetlaczami DMD) nie posiada tego termistora(na schemacie też go nie ma).Dziwi mnie też opisywany bezpiecznik na"0"którego na schemacie też nie widać i ja też sobie nie przypominam żebym taki kiedyś widział.Może ktoś taki sobie sam dorobił...tylko po co?W przypadku Marcina który wstawia maszyny po różnych punktach montowanie soft startu ma jeszcze sens.W przypadku Mezika który ma maszyny w jednym miejscu i zna swoją instalacje elektryczną to moim zdaniem zbędny wydatek.Wystarczy tylko dolutować termistor i szafa gra.
Odpowiedz
#33
Podesle zdjecie tych 2 bezpiecznikow Smile jesli termistor zalatwia sprawy nic mi wiecej nienpotrzeba. W razie czego wlacze bezpieczniki Smile i tak jestem na miejscu
Mezik
Odpowiedz
#34
York napisał(a):...W przypadku Mezika który ma maszyny w jednym miejscu i zna swoją instalacje elektryczną to moim zdaniem zbędny wydatek.Wystarczy tylko dolutować termistor i szafa gra.
Jeśli bezpiecznik ma pod ręką i nie jest analfabetą elektrycznym (a wiemy, że nie jest), to oczywiście, że termistor załatwia sprawę. Przy takiej ilości maszyn przy krótkotrwałym zaniku zasilania (mniej niż sekunda) może mu bezpiecznik wywalić, ale go sobie włączy. Co innego panienki w smażalni nad morzem :mrgreen: Elektryczna patelnia przemysłowa (często niejedna) przeważnie jest podpięta do tego samego obwodu co maszyny. A jeśli jeszcze "magistrala" zasilająca jest do obiektu poprowadzona prowizorycznie cienkim kabelkiem po pobliskich drzewach tak ze 200 metrów, to nie dość, że napięcie rzadko przewyższa 200 V to jeszcze maszyny się resetują. Masakra. Ale na to żadne termistory i soft starty nie pomogą.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości