Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Data east knocker/stukacz
#1
Witam w 3 maszynach ktore u mnie stoja data easta zaden nie mial knockera/stukacza
Ktos je powycinal, gole kable tylko zostaly. Probuje podpiac kompletnego stukacza i niedziala. Podpialem i spalil sie tranzystor q39. Dlaczego stukacz ma takie problemy w data eastach?
Mezik
Odpowiedz
#2
Wybacz pytanie - czy cewka miała diodę i czy włączyłeś ją we właściwym kierunku? Pytam, bo Williams'y mają diody do cewek na Power Driver Board i dlatego nie ma ich na korpusie cewki (poza łapkami) a w Data East'ach diody muszą być na korpusie cewki.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#3
Tak tak wszystko bylo ok. Po przelutowaniu tranzystora dziala ok. Ale przepalilo tranzystor konkretnie.
Z czego wynika fakt wyjmowania knockerow wlasnie z DE a nie williamsow?
Mezik
Odpowiedz
#4
mezik napisał(a):Z czego wynika fakt wyjmowania knockerow wlasnie z DE a nie williamsow?

Nie wiem, ale jeżeli problem ze stukaczem się powtarza, to proponuję w szereg z cewką wlutować rezystor np. 10 Ohm/5 W - taką białą cegiełkę. To osłabi impuls prądowy, który zabija tranzystor. Wyjęte stukacze widziałem w Williams'ach również. Cewka stukacza (23-800) jest jedną z najmocniejszych cewek i być może stąd problemy.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości