Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Liga Printimus Elite and Classic 2014
#19
mucha napisał(a):
printimus napisał(a):
mucha napisał(a):do tej pory myślałem że po to jest wpisowe, aby organizator miał zwrot kosztów czy nawet tam jakiś zarobek, ale żeby płacić 50 złoty żeby się zadeklarować ??? po to raczej jest przedsprzedaż biletów, wtedy organizator wie ile mniej więcej będzie osób. Sorry, ale jak dla mnie to jest takie zdzieranie dodatkowych pieniędzy.

Na proponowanych przez Ciebie zasadach nie podejmuję się robić żadnych cyklicznych imprez. Ale jeśli Ty zrobisz to chętnie się zadeklaruję, że wezmę udział.

ja nie proponuję żadnych zasad, tylko ciągle nie rozumiem dlaczego za nic miałbym dawać 50zł ?? z tego co pamiętam w poprzednich latach nie było to praktykowane ??

Proponujesz. Bez zgłoszenia. Bez zobowiązań.
A organizator, czyli m.in. ja - ma czekać w pełnej gotowości na niezdecydowanego do końca zawodnika. I na koniec jeszcze wysłuchać od tych co przyszli, że słaba frekwencja. Jak to ma wypalić to wszyscy zainteresowani muszą się spiąć i albo robimy ligę, albo nie.
Z tego żadnych profitów nie czerpię, ale przynajmniej nie chciałbym dokładać.
Luźne zasady są na jednorazową imprezę (też taka będzie - już zgłoszona jest do IFPy - w weekend 12-14.09.2014r.).
Liga to co innego.
Robiąc imprezy w 2013 roku zebrałem właśnie takie doświadczenia, z których wynika moja propozycja. Opłata rejestracyjna nie jest za nic. Jest za to, że organizator będzie gotowy z obiektem na rozegranie całego sezonu ligowego bo jak już ktoś zapisze się do ligi to raczej z intencją, że na cały sezon. W skrajnym przypadku, jak ktoś zapłaci te 50 zł. i wykupi karnet za 400 zł. to ma minimum 8 kolejek za 450 zł. Czyli po 56,25 zł. Jak będzie odpowiednie zainteresowanie i wolne terminy to może nawet 12 kolejek uda się zorganizować - wtedy wyjdzie po 37,50 zł. Toż to nawet nie jest Eur 10,00. Za granicą za takie pieniądze to chyba nigdzie sobie nie pograsz. Turniejowo oczywiście. Bo dla samego grania to ani Ty, ani ja, ani wielu z forumowiczów nie musi nigdzie jeździć.

A grania w każdej kolejce jest sporo. Maszyny trzeba naprawiać przed, w trakcie i po turnieju. Takie kwoty to starczą z bólem na pokrycie kosztów organizacji, które są tak niskie tylko dlatego, że mam takie hobby i lubię flippery oraz flipperowiczów. Rzuć sobie okiem na rozliczenie MP - tam sam transport maszyn prawie 2.000 zł. wyszedł, ile serviceman, itd. Gdyby trzeba było zwozić maszyny w jakieś miejsce, to wpisowe wyszłoby ze 150 zł. od kolejki.

A i jeszcze weź pod uwagę kwestie podatkowe.

Prawdę mówiąc, jakby to miało być komercyjne przedsięwzięcie (czyli nastawione na zysk), to uczestnictwo w jednej kolejce (1 dzień) musiałoby kosztować min. 123 zł. (100 zł. netto plus 23% vat).

Acha - maszyn niestety też nie dostałem w prezencie.


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości