Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MAME CAB - Chciałem się pochwalić
#1
Każdy mężczyzna powinien - bla bla bla. Ja do listy dopisuje czwartą pozycję - zbudować swój własny cab Smile
Korzystając z okazji, że małżonka powiła nam 4 potomka (potomkinię właściwie), pobyt w szpitalu przedłużał się a po powrocie ze szpitala wieczory długie zabrałem się za odkładaną od roku robotę i tak powstał widoczny CAB noszący kodową nazwę "Extreme Low Budget Cab" Smile Albo inaczej - "Kryzys wieku średniego mode on"

Prioryty były takie
1. Niski budżet - czyli nie kupować jak nie trzeba i nie ma w piwnicy
2. Ma działać
3. Budowa nIe może zająć wiele czasu
4. Nie przesadzajmy z estetyką Smile

Nie wszyscy znajomi to rozumieją więc chwalę się tu bo wiem, że mimo skrzywienia flipperowego wielu kolegów sympatyzuje też z tego rodzaju uciechami.

Dla ciekawskich minikosztorys ze specyfikacją:

1. Skrzynia - 50,5 PLN (kupiłem dwie za 1 PLN i 100 zł transportu)
2. Komputer - Jakiś stary Pentium 4 z XP pewnie ze 50 PLN z klawiaturą i myszą Smile
3. Ekran - wywalony oryginalny ale w niewiadomym stanie kineskop zastąpiony starym TV CRT PHILLIPS 25' (miałem po babci ale na tablica PL pewnie za darmo albo 10 PLN)
4. Buttony Joysticki - allegro - ok 50 PLN za wszystko
5. Stolarka - jakieś resztki z piwnicy plus szyba ze starej szafy (docięcie 1 PLN)
6. Pozostałe - jakieś listewki, okleina, kilka śrub, otwornica, końcówki, farba - Castorama/Leroy - ok 50 - 70 PLN
7. Jedyny drogi i nowy element to iPac2 (ok 35 EUR + wysyłka z UK)
http://www.ultimarc.com/ipac1.html

Oprogramowanie:
- Windows XP,
- MAMEUIFX (+ ok 4K ROMów),
- HyperSpin

Może nie wygląda pięknie, ale zrobiłem sam, sam, sam. Działa, dzieci mają radochę bo nawet wrzutnik działa. Zostało trochę odmalować zaślepić dziury i grać (co już uprawiam)

Na obrazku poglądowym TimePilot ze specjalną dedykacją dla Prezesa Smile

Teraz w kolejce czeka Visual Pinball w skrzyni więc ciąg dalszy (nieprędko) nastąpi


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości