Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AWARIA DATA EAST PO UPADAJĄCYM WYŚWIETLACZU
#5
Pierwsza płyta która startuje z programem ,ale robi się tzw" zwara-załączająca samoistnie wszystkie punkty cewka-switch" to oryginalna płyta od tego flipera batman.

A druga którą próbowałem naprawić i podmienić. To niebieska płyta data east z 1994r od tytuły GnR. Więc raczej o 4 lata młodsza. Bo pierwsza jest datowana na 1990r. Niestety pomimo przelutowania kilku ważnych podzespołów, i kilku tranzystorów. Ta płyta wcale nie startuje.


Mam tylko multimetr. I z braku dostatecznej wiedzy z dziedziny elektroniki specjalistycznej, oraz urządzeń typu oscyloskop,czy sondy pomiarowe. Płyty i wyświetlacz będę wysyłał po niedzieli do specjalisty. To po naprawie napiszę w wątku co było uszkodzone. I czy maszyne udało sie postawić na nogi. Może to przydać się później osobom którym przez padający wyświetlacz, aby zniwelować chwilowy "efekt jego słabnięcia" ktoś podkręcał , lub będzie chciał podkręcać napięcia znamionowe. I potem będzie wiedział jakie tego są "konsekwencję"....

Już na pewno na tą chwilę wiadomo, że po takim "wystrzeleniu wyświetlacza". Wymieniłem całą płytę PCB-zasilającą. Bo były tam spalone zarówno tranzystory, jak i cała masa innych podzespołów.

I na pewno "strzelona" jest PCB-główna.

Oraz nie wiem jeszcze jak specjalista obejrzy wyświetlacz wraz z elektroniką. Gdzie jak na razie kupiłem nowiutki panel plazmowy który trzeba wymienić na nowy. A z elektroniką wyświetlacza jeszcze trzeba przepatrzeć dokładnie.

Sprawdziłem reszte płyt pcb flipera (te dolne). I te są w pełni sprawne.

Więc nie polecam nikomu podkręcania upadających wyświetlaczy. Bo problem potem jest dość rozległy i na pewno kosztowniejszy ,aniżeli wymiana na czas słabnącej plazmy !
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości