Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Austria - Wiedeń] Lunapark Prater
#2
Jako że do stolicy Austrii wybrałem się z dziećmi, to podczas trzydniowego pobytu w Wiedniu każdego dnia byłem w Praterze.

Wiedeński Prater jest to stosunkowo rozległy park publiczny, położony między Dunajem a Kanałem Dunajskim. Dawniej były to tereny łowieckie Habsburgów, które potem udostępniono publiczności. W stolicy Austrii jest to popularny ośrodek wypoczynkowo-sportowy.

Część Prateru który opiszę to miejsce zabaw i spotkań jest nazywane Wurstelprater. Znajduje się tutaj lunapark z atrakcjami typu kolejki górskie, domy strachu, karuzele, kolejka parkowa i co najważniejsze 3 salony gier z flipperami… Można jeszcze wspomnieć że przy wejściu do parku stoi jeden z najstarszych diabelskich młynów – Wiener Riesenrad.

Park jest otwarty od marca do października. Kilka atrakcji, takich jak restauracje i budki z jedzeniem, jest otwartych przez cały rok. Park można odwiedzać bezpłatnie jednak wszystkie znajdujące się w nim atrakcje są płatne. Cena za bilet na poszczególne atrakcje wynosi od 1 do 15 euro.
Cena za grę na flipperach: od jednego do dwóch euro za 5 kulek.
Co ciekawe wyszło tak, że gra na nowych flipperach (produkowane po 2000 r.) jest tańsza niż na klasykach (dokładniej poniżej…).
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości