Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FLIPER STERN Z 82 PROŚBA O POMOC NAPRAWIACZY
#53
Dziekuję serdecznie, ale uwierz że bez kolegów z forum którzy mnie na prawdę szczerze i z pasją wspierają nie dała bym sama rady. Nic a nic. To forum posiada na prawdę wiele ukrytych "diamentów" ,w postaci kilku kolegów "naprawiaczy" którzy są wielkimi pasjonatami i naprawiaczami.
Napisze co i jak na chwile obecną, skoro to Tu zaczęłam pisać, gdyż chcę być lojalna również wobec innych, którym problem ze starymi sternami/bally może kiedyś się przyda. Tym bardziej że był już podobny wątek rycerza ze stali w tym dziale. I sama z ciekawością go czytałam.
Na chwile obecną sprawdzone zostały na płycie PCB oznaczonej jako nr.2, ścieżki brzęczykiem-multimetrem.
Ścieżki są ok. Nie widać by elektrolit pomimo delikatnych "podtrawień" je przerwał w sposób trwały.
Napięcie na baterii pokazywało dużo mniejsze napięcie aniżeli 3,6v. (2,3-0,6) I niestabilnie skakało. Więc poprawiłam bezpośrednio przy baterii punkty-lutowania. Efektem czego napięcie pokazujące stan baterii jeszcze spadło do 0,44-0,34v, lecz już tak nie skacze. Stern załącza się już z diodą diagnostyczna (świeci) z charakterystycznym brzęczeniem. Ale na razie dioda świeci tylko dwa razy-przerwa-i jeszcze pięć razy. I na tym koniec.
Przycisk diagnostyczny jednak nadal nie reaguje. Wskoczył za to jeden wyświetlacz.
Przyciski self test, oraz reset memory przy wrzutnikach nadal pozostają bez reakcji.

Następnym krokiem będzie ponowne wymontowanie baterii, i spawdzenie zachowania "bez".

Dla zainteresowanych wstawiam filmik z zachowaniem diody na chwilę obecną po załączeniu flipa.

https://megawrzuta.pl/download/7fdb03e61...a46ae.html
Im człowiek ma mniej zasad,tym łatwiej je porzuca"(A.Majewski)

Jedni mają poglądy,inni interesy(K.Kampa)

"Kto hoduje kilka róż,kocha piękno;kto hoduje tysiące–kocha forsę"(W.Grzeszczyk)

----MAYBE YEARS: 85-95 WILL RETURN SOON,,,?!----
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości