Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FLIPER STERN Z 82 PROŚBA O POMOC NAPRAWIACZY
#46
kris52 napisał(a):Na płycie cpu tej z przyciskiem :
tp1 - około 5V
tp2 - od 11,9V do 14V
tp3 - około 21,5V
Jeśli masz takie napięcia to zasilanie płyty cpu jest prawidłowe.
Kolejny krok to zaraz po załączeniu pinballa na płycie cpu obserwuj diagnostyczną diodę świecącą - ile razy mrugnie
Jeśli mrugnie to policz ile razy i podaj to podpowiem który układ może być uszkodzony.
Jeśli nie mrugnie to masz problem bo to oznacza że nie startuje program diagnostyczny.
Kolejny krok to wyłączyć fliper z pradu.
Wyjmij z podstawek układy scalone i sprawdz czy ich wyprowadzenia się nie odłamały badź zaśniedziały
(najlepiej przed operacja zrobić sobie zdjęcie by nie pomieszać oraz by nie włożyć odwrotnie. Każdy ukłąd ma kropke lub wycięcie z jednej strony). Czasami jak flipper długo stoi zanika kontakt w podstawkach.
Po tej operacji jeśli pinball się nie załączy to niestety bez sprawnych zapasowych układów które są w podstawkach to dalej nie ruszysz z naprawą.
Pozdrawiam

Na zdjęciach dwie strony wcześniej zamieściłam zdjęcie wykonane przy pomocy mojej rodzinki. Zerknij proszę na te napięcia jak byś mógł.
Była bym bardzo wdzięczna za przemyślenia, co o nich myślisz?
Nie wiem czy są prawidłowe, gdyż "znamionowe napięcia" zostały podane tylko do "napięć w cabinecie". Oraz do jedenj tylko płyty PCB. Tej oznaczonej jako nr.1 na zdjęciach. I tam jest w miarę ok. Są tylko odchylenia do 10%. Ale wcześniej Pan wizard pisał że takie odchylenia sa dopuszczalne.

Dzisiaj będę też demontować płyty PCB i oglądać je pod światło jak wyglądają ścieżki. I czy nie ma jakiś wżerów lub przerw. Jak radził kolega dwa posty powyżej.

Bardzo dziękuję za wszelkie rady.
Im człowiek ma mniej zasad,tym łatwiej je porzuca"(A.Majewski)

Jedni mają poglądy,inni interesy(K.Kampa)

"Kto hoduje kilka róż,kocha piękno;kto hoduje tysiące–kocha forsę"(W.Grzeszczyk)

----MAYBE YEARS: 85-95 WILL RETURN SOON,,,?!----
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości