Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Excalubur + Jokerz! - reanimacja
#13
C.d. Jokerz!
Nikt nie podpowiedział z zasilaniem, więc rozebrałem ją. Długotrwała analiza schematów zaowocowała wnioskiem - pin jest ustawiony na 218V. Pospinałem na 230V, porządnie. Jak w Excaliburze - spadło napięcie i wszystko "działa lepiej".

Po analizie gameplay'ów stwierdziłem, że nie działa GI i lampy na górnym playfieldzie. Kolejny raz Wizard przyczynił się do naprawy Smile Przeczytałem artykuł o matrixie.
Sprawdzanie połączeń począwszy od płyty głównej doprowadziło do niemiłych odkryć. Urządzenie miało awarię w przeszłości.
[Obrazek: 1jRaaxK.jpg]

[Obrazek: R1UuNs4.jpg]
Wtyczka upalona. Naprawiono to dolutowując kable od tyłu i łącząc z odciętymi na kostkach. Sprawdziłem i było to podświetlenie backboxa, które działa.

Wtyczka od GI cała. Po kablach dotarłem do przekaźnika i BINGO.
[Obrazek: JeWo4Xt.jpg]
Znowu upalona wtyczka. Zlutowałem co trzeba i GI działa.

A teraz hit. Co zrobić po awarii z bezpiecznikiem?
[Obrazek: aSpnY4B.jpg]
Zlutować go drutem...

Lampy górnego playfield'u nie działały wszystkie. Z tabeli odczytałem, że zawierają się one w 7 kolumnie matrixa. Pod 7 były także dwie inne żarówy, które działały. Wniosek - coś z okablowaniem. Wykręciłem dziada i sprawdziłem wszystkie połączenia miernikiem. Winowajcą okazał się pęknięty lut.
[Obrazek: 4HTM1Il.jpg]
Słabo widać ale był Wink Przy okazji poprawiłem pozostałe bolce.

Efekt napraw mnie zachwycił. Teraz stół prezentuje się tak:
[Obrazek: oQSafYb.jpg]

Kolejny etap to zamówienie części zamiennych. Z hameryki najtańsza paczka z potrzebnymi szpejami wyszła mi 70$... Koszt części to 100$, więc zamówienie mija się z celem. Chyba skończy się na Pinball Center.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości