Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Excalubur + Jokerz! - reanimacja
#12
mizet102 napisał(a):[...]Coś marudzisz :-P[...]
Racja. Strzeliłem sobie "plaszczaka" i podszedłem do sprawy na zimno Smile

Przeczytałem wywód Wizard'a na temat resetów (dzięki) i skupiłem się na zasilaniu. Wymieniłem przewód zasilający, sprawdziłem filtr, wyczyściłem wszystkie punkty masy, wymieniłem kondensator przy transformatorze. Okazało się, że flipper ustawiony jest na napięcie 210V. Zmieniłem na maksymalne tj. 220.
[Obrazek: zos8zKs.jpg]
Od razu wartości pomiarowe zmniejszyły się za transformatorem. Żarówki dostawały 6,7V, a teraz trochę ponad 6V. . Regulator napięcia pokazuje taką samą wartość jak przedtem 5,07V do płyty głównej. Nie wiem, który element był winny ale w efekcie pozbyłem się problemu =] (mam nadzieję...). Teraz mogę skupić się na wyświetlaczu.

Po tym sukcesie sprawdziłem zworki w Jokerz. Hmmm nie mogę z tym dojść do ładu, ponieważ kostka jest przerobiona w niewiadomym celu. Może mi ktoś powiedzieć na jakie napięcie jest nastawiony? Wolę tego nie ruszać bez potrzeby, bo jak zmieniłem polaryzację na prawidłową we wtyczce to flipper zaczął szaleć...
[Obrazek: bk2k.jpg]
[Obrazek: XtoHexS.jpg]
[Obrazek: wSy75z2.jpg]
[Obrazek: jLoDBat.jpg]

Ponadto zamontowałem soft start. Flipper nie wybija korków ale podczas uruchamiania, kiedy napięcie jest niższe (
k-zaskiewicz napisał(a):I cisza , nikt nic ???



Panie kurde-zaskiewicz z takim wejsciem w buciorach to tu raczej nic nie zdzialasz Big Grin

Amen
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości