Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Excalubur + Jokerz! - reanimacja
#8
Dziękuję za podpowiedzi.
Zamówiłem już soft start. Mam nadzieję, że pomoże.

Zainteresowałem się skanowaniem wielkoformatowym. To co znalazłem to A0 ale wszędzie skanują na maszynach podobnych do plotera. Deski tam nie włożą Smile Mam pomysł na zdjęcia, lecz tym będę się bawił jak naprawię techniczne sprawy.... a' propos, nie jest dobrze Sad

Wymieniałem oświetlenie w Excaliburze. Prawie wszystko już działało. Wypiąłem którąś wtyczkę z bocznej ściany skrzyni i zapomniałem o tym. Włączyłem maszynę i wywaliło krzaki na wyświetlaczu. Spanikowałem i zacząłem szukać przyczyny. Szybko znalazłem odpiętą wtyczkę. Nie wiem które to była konkretnie, czy z płyty z rezystorami, czy z diodami. Odpalam go z powrotem i wyskoczył error rom 2. Znowu sprawdziłem wszystkie wtyczki w skrzyni. Odpalam działa - uff. Długo się nie cieszyłem... Flipper zaczął się resetować po chwili pracy. Kolejny raz sprawdziłem wtyczki, masy itd. Nic to nie dało. Odpiąłem reset board. Działa. "Pograłem" chwilę i zawias.
Po dwóch dniach sprawdzania wszystkiego, wykonania ground mod na transformatorze, nie udało mi się tego naprawić. Memory test wychodzi OK. Uszkodził się rom? Druga opcja jaką znalazłem to ta: LINK ( w skrócie: możliwe, że poszło za duże napięcie na płytę główną i spaliła się jakaś dioda chroniąca kości. Nie potrafię jej zlokalizować, żeby wymienić) Ktoś wie gdzie jest ta dioda? Skończyły mi się opcje Sad
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości