Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oscyloskop
#11
mucha napisał(a):Je nie chcę kupić, tylko pytam z ciekawości
Przepraszam, może to zabrzmiało nieuprzejmie. Oscyloskop i w pewnym zakresie również analizator stanów logicznych to istne laboratoria pomiarowe. Nie da się w kilku zdaniach opisać sposobów ich zastosowania. Enigmatyczne stwierdzenie kolegi, że rejestruje przebieg sygnału ale rozpoznaje tylko stany logiczne 0 i 1 wyjaśnia niewiele albo nic komuś, kto być może nie wie, jakim poziomom napięcia one odpowiadają i jak taki analizator (oraz oscyloskop) to pokazuje i jak to właściwe odczytać oraz czy te poziomy mieszczą się we właściwym zakresie a impulsy są w odpowiedniej sekwencji do serii innych impulsów, czy zbocze narastające (lub opadające) pokrywa się z odpowiednim zboczem innego impulsu itp itd.
Nie próbuję się ty popisywać wiedzą, chcę jedynie pokazać złożoność zagadnienia pomiarów oscyloskopem. Bez dogłębnego zrozumienia działania całego mierzonego układu elektronicznego patrzenie w ekran oscyloskopu niczego nie rozwiąże, czego doświadczyłem na własnej skórze, latami ucząc się go używać.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości