Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PinCab
Czołem ekipa.

Wygrzebałem z szafy stary komputer i okazało się, że spora ilość stołów z VP9 (na razie wgrałem 110 sztuk i zacina może 5) na 2 ekranach (19 i 43 cale) pracuje w miarę znoście na tym sprzęcie. Komputer to płyta główna P5KPL-AM, grafika Gigabyte Radeon 7770, procek intel core 2 duo e8500, zasilacz 550W, dysk seagate 320 gb. Stwierdziłem, że coś "zbuduję" z mocno ograniczonym kosztem. Komputer i monitor na backglass już jest, na playfield kupię 24 cale. Wiem, że czeka mnie kupno jeszcze sterta złomu typu kontroller usb i przyciski, buda, plexi, nogi, itp.

Martwi mnie tylko majdan związany z podłączeniem tego wszystkiego żeby hulało, bo jestem w tym totalnie zielony. Na początek to nie mam bladego pojęcia:
1. Na jakiej zasadzie mam (do płyty głównej?) podłączyć wiatraki, które będą chłodzić monitor oraz wiatrak, który będzie zapewniał wentylacje budy?
2. Jakiego włącznika użyć i na jakiej zasadzie mam podłączyć kable, które za pomocą jednego włącznika na zewnątrz budy uruchomią komputer oraz monitory?
3. Czy głośniki (będą to zwykłe "samochodowe" 2x10cm z małym wzmacniaczem) podłączamy po staremu na zasadzie wzmacniacz do płyty głównej, do wzmacniacza głośniki?

Wiem że pytania wydają się proste, ale nie wiem jak się do tego zabrać i nie chcę nakupować sprzętu i w połowie roboty rozłożyć ręce. Jeżeli chodzi o oprogramowanie to nie miałem z tym problemu, wszystko poszło bez problemu śmiga na nakładce pinballX na dwóch ekranach. Ze złożeniem budy też nie powinno być problemów. Okablowanie tego majdanu to będzie wyzwanie. Pytań pewnie dojdzie po drodze pewnie kilkadziesiąt i dużo przekleństw przy robocie. Na dobry początek proszę rozwiać moje wątpliwości co do powyższych pytań. Dzięki i mam nadzieje, że ruszę z projektem.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości