Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PinCab
Witam, wrzucam parę zdjęć mojego wirtuala, brakuje plexi na backglass i playfield oraz side rails.

Buda od podstaw wykonana z MDF 18mm, nowy PC, nowy monitor na playfield Phillips FullHD 32 cale, backglass używany 19 cali (4:3).

Nic szczególnego nie wyróżnia tego projektu, może to że zaprogramowałem własny kontroler USB pod 16 przycisków na Arduino, poza buttonami będzie ogarniał analogowy tilt (czujnik przyspieszenia) oraz podświetlenie LED od spodu (under cab lighting), całkiem nieźle jak na płytkę za 30pln.

Przyciski są podświetlane, dodatkowo od spodu znajdują się 4 małe buttony, power oraz sterowanie głośnością dźwięku i podświetleniem przycisków.

Software to standardowo PinballX jako front-end i obsługa VP9, VPX i FX2.

Grafika robiona na szybko, pseudo replika No Fear'a, dziś bym raczej poszedł w Robocopa albo ACDC, zawsze można zmienić Smile

[Obrazek: DSC01618.jpg]

[Obrazek: DSC01620.jpg]

[Obrazek: DSC01622.jpg]

[Obrazek: DSC01628.jpg]

[Obrazek: DSC01629.jpg]


Jak pisałem brakuje plexiglassu i side rails plus kilka pierdółek, pomimo to gram od miesiąca i już znajomi uzależnieni pytają tylko kiedy można wpaść pograć Big Grin

Około 120 stołów, plus 50 niekupionych (FX2) i kilkanaście stołów w wersji VPX które czekają na mocniejszą kartę graficzną, VPX to najlepszy na ten moment soft, niestety dość wymagający dla GPU.

Jeszcze parę stówek trzeba włożyć w zabawkę ale warto, zabawa przy składaniu jest równie dobra jak przy graniu, jeszcze na dobrą sprawę nie skończyłem pierwszego a już myślę o następnym "wirtualu".

Ogólnie aktualne koszty to około 4000zł, dołożyć trzeba jeszcze z 700-800zł, poza małym lcd to wszystkie podzespoły nowe więc stąd taka cena, składając na używanych można by zejść do 2500-3000zł. Ja robiłem na nowych by mieć gwarancję, szczerze to również z zamiarem sprzedaży i budowy następnego lepiej na nowych podzespołach robić.

Dodatkowo jak będzie jakiś przypływ gotówki to chciałbym dodać 3 monitor pod DMD i koniecznie nogi flipperowe, te które są aktualnie zachowują się dobrze, pomimo wagi około 80kg buda jest stabilna ale nie wiem jak będzie z analogowym tiltem bo rusza się inaczej niż normalny flipper.

Jeżeli macie pytania to chętnie pomogę.

Pozdrawiam.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości