Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Flipperowe hity które... nie powstały
#1
Wink 
Jakie maszyny nawiązujące swoim motywem do szeroko pojętej kultury (film, książka, komiks, muzyka, gra) mogłyby powstać ale nikt nie zdecydował się ich jeszcze wyprodukować?
Prośba o Wasze propozycje, ja zacznę:

THORGAL na podstawie popularnego kiedyś (wydawanego także dziś) komiksu. Jako nastolatek uwielbiałem czytać tę serię fantasy/S-F. Zawsze się zastanawiałem dlaczego nikt nie zdecydował się wyprodukować filmu, serialu lub właśnie flippera. W mojej ocenie historia "dziecka z gwiazd" ma duży potencjał w branży rozrywkowej.
Odpowiedz
#2
Może fliper o nazwie Critters.Film o małych stworkach które zwijały się w kulę by się przemieszczać.Pamiętacie ten film?
Pinball EM
Odpowiedz
#3
Pamiętamy, Czterech pancernych, Bolka i Lolka też...
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#4
(14/05/2020, 13:28)Jarnie napisał(a): Pamiętamy, Czterech pancernych, Bolka i Lolka też...

Z całym szacunkiem Jarnie, ale hitu na skalę światową z tego by nie było Smile

(14/05/2020, 12:45)Kriszna napisał(a): Może fliper o nazwie Critters.Film o małych stworkach które zwijały się w kulę by się przemieszczać.Pamiętacie ten film?

Fajny klimat lat 80'tych. Powstały chyba ze 4 części. Był też jakiś serial w 2019, ale raczej nie warto wspominać.
Odpowiedz
#5
A ja zaproponuję "Lśnienie" świetna książka Stephena Kinga, jedna z lepszych ekranizacji jego książki przez równie świetnego reżysera jakim był Stanley Kubrick. Flipper byłby na motywie filmu oczywiście, wielka psychiczna facjata genialnego Nicholsona w tej roli, na środku playfieldu u góry stołu. Nichollson rozwalający drzwi siekierą to multiball potwierdzony tekstem "here's Johnny"  Big Grin  Do tego umieszczony gdzieś mały Danny na swoim rowerku trójkołowcu. No były sceny które przeszły do historii kina. Myślę że jakby taki stern się za to wziął to wyszedłby fajny mroczny klimacik  Cool

Albo stół "Lśnienie" w którym głównym motywem na playfieldzie byłby sam hotel Overlook ( coś jak zamek w Medival Madness powiedzmy ) parę fajnych ramp i bajerów, do tego wszystko ładnie ukazane na wyświetlaczu, kultowe sceny i teksty. Dobra Stern, bierzcie się do roboty, ja dałem pomysł  Tongue

Odpowiedz
#6
Ja zawsze bardzo żałowałem, że Williams w czasach swojej świetności nie wyprodukował jakiejś maszyny opartej na Gwiezdnych Wojach.
Co do innych popularnych filmów na podstawie, ktorych  nie powstały flippery warto wymienić IMO:
- Matrix (tak wiem, ze powstała przeróbka JM)
- Babylon 5
- Men in black
Fajnym tematem było by także Stargate (ale nie film tylko późniejsze seriale).
Odpowiedz
#7
Dzisiaj zaproponuje flipper muzyczny Motorhead  Smile   ( zainspirowany dzisiejszą grą na flipperach Aerosmith i AC/DC w Hula Kula )

Skoro mamy takie tytuły jak AC/DC, Aerosmith, Iron Maiden czy Metallica. To czemu by nie Motorhead? 
Charyzmatyczny lider Lemmy i styl Motorhead nie do podrobienia (skopiowania) niektórzy próbowali, ale "Bóg" Rock 'n' rolla jest tylko jeden  Big Grin Myślę że wyszłaby z tego bardzo klimatyczna maszyna, szczególnie dla fanów. Co do maszyn, to sam Lemmy potrafił spędzać przy nich wiele godzin sącząc przy tym swój ulubiony "napój" jakim był Jack Daniels  Wink  ( tyle że on preferował tradycyjnych  "jednorękich bandytów" )
 a nie flippery, ale kto wie czy by się nie przerzucił jakby powstał za jego życia flipper "Motorhead" 

Jakaś tam ogólna propozycja wykonania maszyny

Na rozpoczęcie gry oczywiście słynne "we are Motorhead and we play Rock 'n' roll
Sam Lemmy jako punkt centralny playfieldu, trzymający w łapach swoją gitarę basową, z charakterystycznie "zadartą" głową do góry ( tak jak śpiewał ) 
Nad łapkami pięknie wymalowane logo Motorhead
"
jedno ręki bandyta" umieszczony na playfieldzie byłby takim "mystery target" który daje jakieś tam extra punkty, extra ball itp. bonusy. Oczywiście ten "bandyta" to oddzielny mechanizm który "pracuje" i wszystko na nim widać, a nie tylko wyświetlane na wyświetlaczu głównym. 
Fajną opcją byłoby również umieszczenie Jacka Daniels'a na polu gry, myślę że by się dogadali, bo Lemmy był dla nich żywą chodzącą reklamą ( co do koncepcji butelki jaką by miała spełniać w grze to nie mam pomysłu )
Do tego fajny soundtrack ( byłoby z czego wybierać ) no i mamy gratkę dla fanów  Cool
Odpowiedz
#8
Od pewnego czasu miałem zaproponować trzy tytuły...

MATRIX (tak wiem, NEX już pisał) - rzeczywiście w internecie można znaleźć taki pinball ale to wg mojej wiedzy adaptacja innej maszyny (chyba faktycznie Johnny Mnemonic). Film MATRIX trafił do kin w '99 a więc u schyłku złotej ery flipperów. Szkoda Williams zrobiłby świetną maszynę.

PULP FICTION - kolejny murowany hit. W necie jest jakiś virtualny pinball. Film wszedł do kin w '94 i trochę się dziwię że nikt nie zrobił maszyny...

WIEDŹMIN - sfera marzeń że ktoś w PL wbuduje taki pinball, ale może STERN wykupiłby licencję? Jest serial, gra, książka (o filmie nie wspominam) - tytuł raczej rozpoznawalny na świecie.
Odpowiedz
#9
(17/07/2020, 21:45)namore napisał(a): WIEDŹMIN - sfera marzeń że ktoś w PL wbuduje taki pinball, ale może STERN wykupiłby licencję? 

Jest szansa, Wiedźmin = CD PROJEKT ----> Cyber Punk 2077 ogólnie już sobie renomę na świecie wyrobili, jak flippery dalej będą miały tendencje zwyżkową to czemu nie  Smile
Odpowiedz
#10
(17/07/2020, 21:56)Cino napisał(a):
(17/07/2020, 21:45)namore napisał(a): WIEDŹMIN - sfera marzeń że ktoś w PL wbuduje taki pinball, ale może STERN wykupiłby licencję? 

Jest szansa, Wiedźmin = CD PROJEKT ----> Cyber Punk 2077 ogólnie już sobie renomę na świecie wyrobili, jak flippery dalej będą miały tendencje zwyżkową to czemu nie  Smile

CD PROJECT raczej w biznes flipperowy nie pójdzie, choć na pewno mają dość kasy by spróbować. Jednak nakłady inwestycyjne ogromne i ryzyko biznesowe też zbyt duże. 

Jeśli chodzi o STERN to ma zaplecze by się udało na tym zarobić. Inna sprawa że aspekty licencyjne dość skomplikowane - jeśli robili by film wg książki to trzeba by dogadać się z Sapkowskim (raczej książka najmniej rozpoznawalna). Jeśli na podstawie gry to pewnie z Sapkowskim i CD Project. Serial to chyba NETFLIX i Sapkowski. Tak sobie to wyobrażam, może się mylę.
Odpowiedz
#11
(17/07/2020, 22:04)namore napisał(a):
(17/07/2020, 21:56)Cino napisał(a):
(17/07/2020, 21:45)namore napisał(a): WIEDŹMIN - sfera marzeń że ktoś w PL wbuduje taki pinball, ale może STERN wykupiłby licencję? 

Jest szansa, Wiedźmin = CD PROJEKT ----> Cyber Punk 2077 ogólnie już sobie renomę na świecie wyrobili, jak flippery dalej będą miały tendencje zwyżkową to czemu nie  Smile

CD PROJECT raczej w biznes flipperowy nie pójdzie, choć na pewno mają dość kasy by spróbować. Jednak nakłady inwestycyjne ogromne i ryzyko biznesowe też zbyt duże. 

Tu masz rację, pomimo tego że moda na flippery powoli znowu wraca, to nie oszukujmy się, w dużym stopniu rozrywka dla zajawkowiczów, kolekcjonerów, pasjonatów itp. 
CD PROJEKT jak chciałby dodatkowo zarobić na Wiedźminie czy tam innej swojej grze to zrobi to w taki sposób żeby ponieść mniejsze koszta=mniejsze ryzyko niż biznes flipperowy, zgadzam się, jednocześnie trzymam kciuki, bo jak wspomniałeś, kapitał jest  Wink
Odpowiedz
#12
(17/07/2020, 21:45)namore napisał(a): WIEDŹMIN

Hehe temat pierwszy raz pojawił się na forum chyba w 2012 roku i wiele razy powracał. W roku 2013 zrobiłem nawet taki żart prima aprilisowy ogłaszając nowy flipper Sterna przygotowywany we współpracy z CD Project (nawet grafika do żartu była przygotowana). 

Wiedźmin staje się coraz popularniejszy. Może jeśli serial Netflixa dojdzie do 4 czy 5 sezonu to kto wie... Wink
Odpowiedz
#13
Mad Max
Subaru Impreza WRX , Wersja Limitowana " UK 300"

Nr. 244 ,Chargespeed Body + PPP (Prodrive Performance Pack )
Odpowiedz
#14
MORTAL KOMBAT - gra była wydawana od 1992 roku m.in. na PC i Amigę. Były gry na automaty typu Arcade w salonach gier. Film był w 1995 roku. Nie wiem czemu na ogromnej fali popularności tytułu nie powstała maszyna do pinballa...

THE LAST OF US - świetna gra na konsole (PS3 i PS4), wiem że ma powstać serial. Spodziewam się że w przeciągu 2 lat będzie wyprodukowany flipper przez STERNA. Ale to moje zdanie...
Odpowiedz
#15
(18/07/2020, 20:01)namore napisał(a): MORTAL KOMBAT - gra była wydawana od 1992 roku m.in. na PC i Amigę. Były gry na automaty typu Arcade w salonach gier. Film był w 1995 roku. Nie wiem czemu na ogromnej fali popularności tytułu nie powstała maszyna do pinballa...
Najwidoczniej Mortal Kombat przegral walke o flippera z inna rownie popularnq w tamtych czasach bijatyka - Street Fighterem Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości