Forum Flipperowe
Fabrycznie nowe flipery - STERN :) - Wersja do druku

+- Forum Flipperowe (https://forum.flippery.org.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=92)
+--- Dział: Flippery Ogólnie (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Fabrycznie nowe flipery - STERN :) (/showthread.php?tid=742)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


- lapusz - 11/02/2014

Prezes napisał(a):[quote="lapusz"]Moim skromnym zdaniem, to że kolega zajął się sprowadzaniem flipperów do PL to jest konkret na drodze do popularyzacji tej rozrywki. Totalny konkret - kupa roboty i ryzyka, w tym finansowego, do którego nie równa się żadne teoretyzowanie. To lubię - konretną robotę, a nie pitolenie. I trzymam kciuki!

A kto pitoli? Chyba nie do mnie pijesz?
pisałem wiele razy że 3mam


Do nikogo nie piję. Wyraziłem swoją pozytywną opinię o robocie kolegi, a Ty odbierasz to jako atak na siebie?


- printimus - 11/02/2014

Ten akademicki spór prosto rozwiązać - aż dziw, że jeszcze nikt nie podparł się najobiektywniejszym dostępnym źródłem:

http://www.ipdb.org/lists.cgi?anonymously=true&list=top300&submit=No+Thanks+-+Let+me+access+anonymously

wynika z niego że Bally/Williams występują 23 razy w pierwszej trzydziestce i zajmują całą pierwszą dziesiątkę...


- lapusz - 11/02/2014

Dokładnie.


- Berud - 11/02/2014

Można do tego dorzucić jeszcze google trends https://www.google.pl/trends/explore#q=Stern%20pinball%2C%20williams%20pinball%2C%20bally%20pinball&cmpt=q


- NEX - 11/02/2014

Prezes napisał(a):Trawestując powiedzenie o stole i nożycach, wystarczy że w stół i uderzę, a F14 już leci z gotowa kontrą. I nie ważne o co chodzi, ogłasza zdanie przeciwne.
Źle na to patrzysz, spójrz na to NIE przez pryzmat jakieś wyimaginowanej walki ale tak zwyczajnie - trzeźwo. Wypowiadam zdanie NIE przeciwne a takie które osobiście uważam za prawidłowe.
Przeczytaj ten watek, przeanalizuj wypowiedzi innych ludzi a potem zastanów się (podpowiem że NIE chodzi o to który producent produkuje/produkował lepsze maszyny).

Dzięki temu że te flipery są w PL w końcu możemy przed zagranicznymi turniejami potrenować na nich, poznać je, możemy w końcu spotkać się przy piwie i fliperach w fajnym gronie..... a Ty co robisz? Co chwila marudzisz że te flipery są kiepskie, że Jarek robić coś źle itp. Rozumiem żebyś napisał to raz ale te ciągle posty i to "yeeeeessss" wyglądają źle, naprawdę... Łukasz, odpuść trochę....

A i jeszcze jedno. Pojawiło się oficjalne info, iż 4 nowe maszyny Sterna będą na Polish Pinball Open. To kolejny element który wraz z kilkoma innymi (np system nad którym pracuje Dyleck) spowoduje że bedzie to impreza na poziomie europejskim. Ten turniej ma być międzynarodową fliperową wizytówka naszego kraju. Powinno nam wszystkim zależeć aby wypadł jak najlepiej. A tego że będzie to super impreza jestem pewien gdyż wiem kto go organizuje :!: :mrgreen:

printimus napisał(a):wynika z niego że Bally/Williams występują 23 razy w pierwszej trzydziestce i zajmują całą pierwszą dziesiątkę...
Marcin, OK tak jest i nikt tego nie neguje. Tylko tu nie o to chodzi. Można przecież stworzyć jakiś osobny watek poświęcony "najlepszym maszynom" i nawet jakaś ankietę machnąć i pewnie pierwsze miejsce zajmie jakiś Williams (sam zagłosowałbym na Tomcata).
Jednak wypisywanie (KILKUKROTNE) o tym jakie to maszyny Sterna są kiepskie i co powinien i jak robić ich importer w wątku poświęconym tym maszynom jest po prostu niegrzeczne.


- Prezes - 11/02/2014

lapusz napisał(a):
Prezes napisał(a):[quote="lapusz"]Moim skromnym zdaniem, to że kolega zajął się sprowadzaniem flipperów do PL to jest konkret na drodze do popularyzacji tej rozrywki. Totalny konkret - kupa roboty i ryzyka, w tym finansowego, do którego nie równa się żadne teoretyzowanie. To lubię - konretną robotę, a nie pitolenie. I trzymam kciuki!

A kto pitoli? Chyba nie do mnie pijesz?
pisałem wiele razy że 3mam


Do nikogo nie piję. Wyraziłem swoją pozytywną opinię o robocie kolegi, a Ty odbierasz to jako atak na siebie?

upewniłem się. i ja uważam że robi dobrą robotę, Ty zresztą też


- lapusz - 11/02/2014

No i gitarka!


- Squall - 11/02/2014

printimus napisał(a):Ten akademicki spór prosto rozwiązać - aż dziw, że jeszcze nikt nie podparł się najobiektywniejszym dostępnym źródłem:

http://www.ipdb.org/lists.cgi?anonymously=true&list=top300&submit=No+Thanks+-+Let+me+access+anonymously

wynika z niego że Bally/Williams występują 23 razy w pierwszej trzydziestce i zajmują całą pierwszą dziesiątkę...

Marcinie kochany!

Ipdb.org jest bardzo rzadko aktualizowany! Toż to staroć! O czym ty piszesz? Tu masz najlepszy ranking: http://pinside.com/pinball/top-100

Najwięszka społeczność flipperowa to właśnie Pinside.com i żadne innych serwis się mu nie równa.

Wracając do tematu Sternów - zapraszam do pogrania u mnie w Rzeszowie - na miejscu - jak pogracie kilkadziesiąt razy to zobaczycie jak się na nich gra.

W Waszych głowach siedzi przyzwyczajenie do starych i świetnych Williamsów i boicie się nowego - a nowe mimo wielu, naprawdę wielu wad jest świetne Smile

Zawsze to nowe można poprawić i ulepszyć - co zrobiłem ze STLE - jeszcze tylko gumki może wymienie i będzie na wypasie Smile


- Jarnie - 11/02/2014

Squall napisał(a):Wracając do tematu Sternów - zapraszam do pogrania u mnie w Rzeszowie - na miejscu - jak pogracie kilkadziesiąt razy to zobaczycie jak się na nich gra.

A dla tych co grają w Hulakuli...

napiszesz wreszcie jak się robi 40 baniek / 2 min. na Metallice...?

8-)


- Squall - 11/02/2014

Oczywiście!

Prawa rampa potem odrazu lewa zatoczka nie lewy loop tylko zatoczka.
Powtórz tak 8 razy i patrz na punkty.

Jeżeli chcesz mnożnik to odpal fuel mode i to powtórzWink


- Jarnie - 11/02/2014

o Fuel czytałem... dzięki, jutro sprawdzę ;-)

dawaj teraz Avengersów, bo jeszcze na tym nie grałem, czarna magia dla mnie.... Confusedhock:


- Squall - 11/02/2014

Tu ci za wiele nie zdradzę - za mało na nich grałem


- Prezes - 11/02/2014

Squall napisał(a):
printimus napisał(a):Ten akademicki spór prosto rozwiązać - aż dziw, że jeszcze nikt nie podparł się najobiektywniejszym dostępnym źródłem:

http://www.ipdb.org/lists.cgi?anonymously=true&list=top300&submit=No+Thanks+-+Let+me+access+anonymously

wynika z niego że Bally/Williams występują 23 razy w pierwszej trzydziestce i zajmują całą pierwszą dziesiątkę...

Marcinie kochany!

Ipdb.org jest bardzo rzadko aktualizowany! Toż to staroć! O czym ty piszesz? Tu masz najlepszy ranking: http://pinside.com/pinball/top-100

Najwięszka społeczność flipperowa to właśnie Pinside.com i żadne innych serwis się mu nie równa.

Wracając do tematu Sternów - zapraszam do pogrania u mnie w Rzeszowie - na miejscu - jak pogracie kilkadziesiąt razy to zobaczycie jak się na nich gra.

W Waszych głowach siedzi przyzwyczajenie do starych i świetnych Williamsów i boicie się nowego - a nowe mimo wielu, naprawdę wielu wad jest świetne Smile

Danielu najdroższy,
Widzę u Ciebie zmianę w stosunku do dzieł Stern Pinball. Czy stały się one ostatnio lepsze? Wg mnie co do grywalności owszem, co do reszty nie wiem...
IMDB jest bazą niezrównaną, a na Pinside widać więcej Sternów fakt, jednak tu działa promocja i status nowości. Jeśli Stern będzie się dalej tak starać zacznie przybywać ich w rankingach to pewne.
Z przyjemnością skorzystam, niemniej pograłem w USA niemało i... I oczywiście wolę grać na nich, ALE DLATEGO bo ich nie znam, są nowe. I jeszcze może takie porównanie: masz 20 tys. zł i dużo miejsca. Co kupujesz 1 Stern czy 3-6 Williamsów? Oczywiście są tacy co wybiorą 1 Sterna, jednak większość NIE.
Ja się nie boję, nowe niestety rzadko bywa świetne, przynajmniej póki co...


- Squall - 11/02/2014

Pamiętajcie jeszcze, że gracie w wersję PRO, a nie LE, a to sporo różnica - nawet jeśli chodzi o GamePlay.

Co do 6 williamsów - za 1 Sterna - jasne, ale pamiętaj, że ceny Williamsów mocno poszły do góry - dałbym raczje 2 williamsy za 1 nowego Sterna w wersji PRO

Np TZ plus Indiana Jones w bardzo dobrym stanie za nowego Sterna.

Lub 6 średnich williamsów - to tak.

Mimo wszystko podtrzymuje zaproszenie - jeżeli chcecie zobaczyć jak się gra w limitowane wersję - jak wyglądają, jakie mają dodatki i jak się gra to zapraszam do mnie.


Teraz taka ciekawostka.

Wczoraj pojawił się Update do Xmena - idę go zaraz instalować. Podobno jest tak, że po zrobieniu 10 combosów - pojawia Ci się pomocnik w grze, który ułatwia Ci przechodzenie misji - możesz go użyć lub nie - idę testować, bo zapowiada się genialnie!


- printimus - 11/02/2014

Squall napisał(a):Ipdb.org jest bardzo rzadko aktualizowany! Toż to staroć! O czym ty piszesz? Tu masz najlepszy ranking: http://pinside.com/pinball/top-100


Sure. W tym rankingu jest 18 williamsów/bally w pierwszej 30ce...

Żeby było jasne, najnowsze Sterny są o niebo lepsze od starych. Co więcej, jedną z moich ulubionych maszyn jest Spiderman (Stern), a większość z najpopularniejszych Williamsów/Bally nie budzi u mnie aż takiej ekscytacji jak u niektórych fanów.

BTW - osobiście najbardziej cenię maszyny EM Gottlieba, ale nikogo nie będę nawracać Smile

Na każdym wyjeździe, wszędzie gdzie się tylko da, staram się grać jak najwięcej na Sternach. Znam Gary'ego osobiście i on mnie nawet ostatnio sam poznał w Londynie. Rozmawiałem z nim kiedyś w USA na temat perspektyw sprzedaży nowych maszyn w Polsce i innych krajach Europy Środkowej. Nie mam uprzedzeń. Na tych maszynach naprawdę można fajnie pograć -
Jednak dopóki nie pojawił się JJP to Stern przede wszystkim ciął koszty (np. słynne podświetlenie backglassu/translite'u - zamiast żarówek w różnych miejscach zaczął ładować świetlówkę w poprzek), co odbiło się na jakości/wytrzymałości maszyn. Oczywiście, że jest nowsza technologia, jednak te "nowe" maszyny nie sprawiają takiego solidnego wrażenia jak starsze. Dodatkowo, od plastikowych ramp wolę te metalowe oraz bardziej mi się podobają designy robione w stylu WMS/Bally.
Oni jakoś tak dopieszczali całość nawet w drobnych szczegółach.

A co do zakupu, to rozważam to i owo.

Natomiast w temacie tego wątku to chciałbym wyrazić wielkie słowa uznania dla Jarka i tego co próbuje robić. Wielokrotnie deklarowałem chęć pomocy i jeśli będzie chciał skorzystać to oferta jest nadal aktualna Smile