Forum Flipperowe
Fabrycznie nowe flipery - STERN :) - Wersja do druku

+- Forum Flipperowe (https://forum.flippery.org.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=92)
+--- Dział: Flippery Ogólnie (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Fabrycznie nowe flipery - STERN :) (/showthread.php?tid=742)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


- Squall - 10/02/2014

Jarnie - oczywiście - dlatego Jarka uczuliłem na aktualizowanie oprogramowania.

Nowe Sterny aktualizowane są zazwyczaj kilka razy.

Zanim AcDC stalo sie takie fajne - bylo beznadziejne - dopiero 4 aktualziacja sprawila ze wszystko gra inaczej.

Jak ktoś kupuje flippera dostaje z fabryki najnowszą wersję, ale pod koniec roku mogą w między czasie wyjść aktualizacje i potem dupa - bo właściciel zapomni to zrobić

[ Dodano: 2014-02-10, 13:55 ]
To samo z Williamsami - ja w domu mam wersję domową Ciruqus Voltarie, która jest 100 razy lepsza niż ta oficjalna - są dodatkowe gry video inne jackopty i inny wizard mode Smile


- Jarnie - 10/02/2014

w takim razie jak poznać która wersja jest aktualnie w maszynie.. :?:

BTW: ja też mam home w WH2O.... ale to chyba nie jest dobre porównanie, choćby dlatego, że moja home wersja przewiduje tylko free play


- skyline - 10/02/2014

Jarnie napisał(a):tzn. czy dobrze rozumiem: jeśli gram na Metallice w pubie Rypkopipko i gram w Hulakuli mogę oczekiwać, że zasady gry będą różne, bo w pubie nie robili aktualizacji a Hulakula ma najnowszą wersję... :?:
:?: :?:

do Metalliki faktycznie trzeba update´a bo jak narazie to jest na poziomie Firepower-a,z duzo tam nie mozna ogarnac :/


- NEX - 10/02/2014

Squall napisał(a):ST za chwilę będzie miał dodane głosy prawdziwych aktorów - pojawią się dodatkowe animacje i pewnie nowe featuresy - jak braki, które wychodzą teraz - generalnie jeszcze jeden świetny update przed nami.
No to rewelacja Smile ST nawet teraz bardzo mi się podoba a jak wprowadza jeszcze te rzeczy o których wspominasz... Smile

btw dziś wszystko się aktualizuje i jest to normalne. Nie mówię o sofcie czy systemach dla komputerów bo to jest oczywiste, nie mówię nawet o smartfonach czy telewizorach... jakiś czas temu padła mi pralka - przyszedł serwisant, podłączył smartfona przez BT, połączył się z serwerem producenta i... zaktualizował soft :mrgreen:


- mucha - 10/02/2014

Squall napisał(a):mucha a jak tam LOTR?
Fajnie się gra? polubiles?

wypas, sporo misji, dużo różnych multiballi, itp. Ze wszystkich które mam jak na razie zdecydowanie nr.1. Wciągnął mnie do tego stopnia że kupiłem nówka playfield i dużo modów, chcę zrobić go na nowego tylko niestety nie ma zewnętrznych oklein do kupienia.
Tylko mój zachwyt tą maszyną potęguję na pewno jeszcze to że uwielbiam trylogię LOTR :mrgreen:



A co do oprogramowania, znacie inne stronki niż IPDB czy planetary pinball, gdzie można jeszcze ściągnąć oprogramowanie, np wspomniane domowe wersje ?? kupiłem sobie programatorek żeby uaktualnić swoje maszynki, tylko mam nagrane te oficjalne z wyżej wymienionych stron.


- leszek golon - 10/02/2014

Romsy do stołów Sterna znalazłem tu


http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCkQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.sternpinball.com%2Fgame-code.shtml&ei=oQ_5UuyhOceshQfRt4GAAQ&usg=AFQjCNECsjJvLO-lzjcV3-b__cog71i0mw&bvm=bv.60983673,d.ZG4&cad=rja

Spróbuj nie wiem czy o to chodziło ?


- mucha - 10/02/2014

tak tak, ze strony stern do władcy już mam 8-) chodziło mi głównie o williamsy i bally ;-)


- Sporting - 10/02/2014

Prezes napisał(a):(...)Twemu przedsięwzięciu przyklaskuję z wielu przyczyn. [/b]Nowych maszyn w Polsce brakuje BARDZO i dobrze, że tę lukę wypełniasz. Niemniej wolno mi przecież wypowiadać jakie maszyny preferuje

Widzę, że się nierozumielismy Smile

Zawsze masz możliwość wypowiedzenia się jakie maszyny preferujesz ALE ...
zwracam uwagę, że w wątku który założyłem o tytule "Fabrycznie nowe flipery - STERN Smile"
na krytykę najnowszego modelu , cytuję: "dla mnie ST to najwieksza lipa" odpowiadasz "yessss"

Może to boli dlatego, że masz ksywkę "Prezes" i jak sądzę nie chodzi o stanowisko w firmie tylko Prezesa Stowarzyszenia Flipperowego , który nie powinien opowiadać się po stronie starych czy nowych maszyn (wcześniejsze wpisy jednoznacznie określają Twoje preferencje)

Dla rozwoju tego sportu niezbędne są nowe maszyny na rynku !!!
Powinieneś być tego świadomy i innym przypadku będziecie się kisić "we własnym sosie" co zresztą można zauważyć po foto i video realacjach z przeszłości.

[ Dodano: 2014-02-10, 20:49 ]
Prezes napisał(a):(...) dobrze że się pojawiłeś, ALE uważam, że użytkowanie tej strony do promocji oraz wsparcie kolegów z W-wy powinno się spotkać z Twej strony z jakąś wdzięcznością dla PSF-u.

??? Kompletnie nie rozumiem dlaczego , proszę o wyjaśnienie.

Ja rozumiem to dokładnie odwrotnie, wg mnie to PSF powinien mi podziękować, że zaryzykowałem własne środki aby wypromować nowe flippery w Polsce.
Nawet sam Gary Stern dziwił się bardzo, że chcę to robić skoro wie, że handel maszynami nie jest dochodowy. Gdyby było inaczej już dawno ktoś by się tym zajął.

Dowód ? Dzięki temu forum sprzedałem 1 maszynę a reszta uważa, że powinienem je sprzedawać "po kosztach" dla reklamy Smile


- Prezes - 10/02/2014

kane11 napisał(a):
Prezes napisał(a):
kane11 napisał(a):@Sporting, a może by tak skontaktować się z ekipą Hyper + tv. Cały cczas pier****ą tylko o Call of duty i GTA, może jakiś kącik dla fliperów by się znalazł?

już dwa razy Hyper+ mówił o flipperach - byli na XI i XII MP

Mogli by emitować regularny program poświęcony flipperom, jakieś recencje, tipsy, triki, poradniki... retro granie itd.

nie ma szans niestety

[ Dodano: 2014-02-10, 22:52 ]
Niech się zgłosi jedna osoba, która nie z przekory powie że Sterny są lepsze do Williamsów czy Bally. Nie będę przywoływać opinii największych znawców i wybitnych graczy że się nie umywają, bo wielu nie powie tego do mediów, ale w 4 oczy owszem.
na dziś tyle
good night and good luck.


- NEX - 11/02/2014

Sporting napisał(a):Dla rozwoju tego sportu niezbędne są nowe maszyny na rynku !!!
Oczywiście!!!
Dzięki temu że StarTrek, Avengers, Metalica i AC/DC stoją w HK w końcu jadąc na zagraniczny turniej nie będę obawiał się gry "na wszystkich nowych Sternach". Przynajmniej te 4 mnie nie zaskoczą Smile A tego że będą choćby na EPC można być pewnym.
Prezes napisał(a):Niech się zgłosi jedna osoba, która nie z przekory powie że Sterny są lepsze do Williamsów czy Bally.
Ale co to ma do rzeczy??? Mnie (i pewnie 95% innych ludzi z tego forum) cholernie cieszy to, że można sobie pograć na tych maszynach. W zasadzie to pojawienie się 4 fliperów w miejscu publicznym powinno cieszyć każdego prawdziwego miłośnika tych maszyn.


- Prezes - 11/02/2014

NEX napisał(a):
Sporting napisał(a):Dla rozwoju tego sportu niezbędne są nowe maszyny na rynku !!!
Oczywiście!!!
Dzięki temu że StarTrek, Avengers, Metalica i AC/DC stoją w HK w końcu jadąc na zagraniczny turniej nie będę obawiał się gry "na wszystkich nowych Sternach". Przynajmniej te 4 mnie nie zaskoczą Smile A tego że będą choćby na EPC można być pewnym.
Prezes napisał(a):Niech się zgłosi jedna osoba, która nie z przekory powie że Sterny są lepsze do Williamsów czy Bally.
Ale co to ma do rzeczy??? Mnie (i pewnie 95% innych ludzi z tego forum) cholernie cieszy to, że można sobie pograć na tych maszynach. W zasadzie to pojawienie się 4 fliperów w miejscu publicznym powinno cieszyć każdego prawdziwego miłośnika tych maszyn.

Trawestując powiedzenie o stole i nożycach, wystarczy że w stół i uderzę, a F14 już leci z gotowa kontrą. I nie ważne o co chodzi, ogłasza zdanie przeciwne.
Czy ja napisałem, że powinniśmy grać tylko na starych flipperach?
To ma do rzeczy, że wolno mi (i każdemu) mieć swoje zdanie i je tu wygłosić. Moja funkcja nie ma nic do rzeczy - napisałem powszechnie znany w środowisku fakt, co nie znaczy że każdy o tym wie i się musi z tym zgadzać (BTW: ponawiam pytanie czy ktoś się nie zgadza?). Co nie znaczy że się nie cieszę. I oby było ich jak najwięcej i to nie tylko Sternów. To nie zmienia faktu, że wykorzystywanie strony PSF-u przez jakąkolwiek firmę powinno się wiązać z rewanżem. Nie dla mnie, ale PSF-u konkretnie np. uczestników warszawskiej ligi. Do tego np. na każdej maszynie powinno być info. o nas i naszej stronie. Czy to tak wiele?
Nie spodziewam się, że się ze mną Sporting zgodzi, a F14 to już nie bezbłędnie, MIGiem dorzuci swoje 3 grosze. Proponuję Ci przypomnieć sobie powiedzenie o mowie i metalach szlachetnych. Ale to nic nie da i już włączam stoper: 1-2-3 START !

[ Dodano: 2014-02-11, 07:38 ]
Sporting napisał(a):
Prezes napisał(a):(...)Twemu przedsięwzięciu przyklaskuję z wielu przyczyn. [/b]Nowych maszyn w Polsce brakuje BARDZO i dobrze, że tę lukę wypełniasz. Niemniej wolno mi przecież wypowiadać jakie maszyny preferuje

Widzę, że się nierozumielismy Smile

Zawsze masz możliwość wypowiedzenia się jakie maszyny preferujesz ALE ...
zwracam uwagę, że w wątku który założyłem o tytule "Fabrycznie nowe flipery - STERN Smile"
na krytykę najnowszego modelu , cytuję: "dla mnie ST to najwieksza lipa" odpowiadasz "yessss"

Może to boli dlatego, że masz ksywkę "Prezes" i jak sądzę nie chodzi o stanowisko w firmie tylko Prezesa Stowarzyszenia Flipperowego , który nie powinien opowiadać się po stronie starych czy nowych maszyn (wcześniejsze wpisy jednoznacznie określają Twoje preferencje)

Dla rozwoju tego sportu niezbędne są nowe maszyny na rynku !!!
Powinieneś być tego świadomy i innym przypadku będziecie się kisić "we własnym sosie" co zresztą można zauważyć po foto i video realacjach z przeszłości.

[ Dodano: 2014-02-10, 20:49 ]
Prezes napisał(a):(...) dobrze że się pojawiłeś, ALE uważam, że użytkowanie tej strony do promocji oraz wsparcie kolegów z W-wy powinno się spotkać z Twej strony z jakąś wdzięcznością dla PSF-u.

??? Kompletnie nie rozumiem dlaczego , proszę o wyjaśnienie.

Ja rozumiem to dokładnie odwrotnie, wg mnie to PSF powinien mi podziękować, że zaryzykowałem własne środki aby wypromować nowe flippery w Polsce.
Nawet sam Gary Stern dziwił się bardzo, że chcę to robić skoro wie, że handel maszynami nie jest dochodowy. Gdyby było inaczej już dawno ktoś by się tym zajął.

Dowód ? Dzięki temu forum sprzedałem 1 maszynę a reszta uważa, że powinienem je sprzedawać "po kosztach" dla reklamy Smile

a zwróciłeś uwagę, że np. AC/DC bardzo chwaliłem?
nic mnie nie boli. z przywołanych osób to boli Sterna, że już nie jest jedynym na planecie Ziemi prod. flipperów. i to nie od wczoraj! mimo to nadal się jako taki reklamuje. jak bardzo to boli Gary'ego zachowam dla siebie, natomiast nie zmniejsza to w żadnym razie mojej do niego sympatii i uznania jego chwalebnej roli - gdyby nie on być może flippery by dawno zdechły. niemniej BARDZO dobrze, że wreszcie ma konkurencję i nie miał racji pisząc, że jest miejsce tylko dla jednego (niego) ich prod., inna rzecz że mówił tak parę lat temu-teraz sytuacja uległa zmianie. nie wiem czy Gary rozumie, że i jemu dobrze robi konkurencja, zdaje się, dzięki temu (może też?) robi lepsze maszyny. bo KAŻDY MONOPOL degeneruje.
PSF Ci dziękuje, ale ja podtrzymuję co napisałem - co z tym zrobisz Twoja sprawa.
to nie jest żaden dowód - bo w ogóle sprzedałeś więcej, pytanie jest co robisz dobrze, a co źle. jak ktoś uważa że powinieneś po kosztach to chyba z byka spadł. jesteś przedsiębiorcą i jeśli (odpukać) Ci nie wyjdzie porzucisz flippery i zajmiesz się czymś innym (nieprawdaż?) i nie ma w tym NIC złego i m.in to nas różni.
chwała flipperom - wszelkim. jak mniej więcej powiedział kiedyś Mario: Lubię wszystkie flippery i chętnie będę miał u siebie każdego. Co nie zmienia faktu, że woli jedne od drugich, jak każdy, niektórzy nawet pewnych nienawidzą. W całej rozciągłości podtrzymuję OFICJALNIE POWSZECHNE zdanie, że póki co Sterny nie umywają się do Williamsa czy Bally. I bardzo jestem ciekaw kto uważa że to nie jest prawda? Poza Sportingiem oczywiście. ;-)
miłego dnia


- lapusz - 11/02/2014

Moim skromnym zdaniem, to że kolega zajął się sprowadzaniem flipperów do PL to jest konkret na drodze do popularyzacji tej rozrywki. Totalny konkret - kupa roboty i ryzyka, w tym finansowego, do którego nie równa się żadne teoretyzowanie. To lubię - konretną robotę, a nie pitolenie. I trzymam kciuki!


- Sebastian G - 11/02/2014

Prezes napisał(a):I bardzo jestem ciekaw kto uważa że to nie jest prawda?

Jak dla mnie to nie ma znaczenia producent,mi po prostu na jednych gra się mi lepiej a na innych gorzej .Wiele zależy też od stanu technicznego od ustawień łapek ,postów itd.Nadal czerpie przyjemność z samej gry, nie zawsze wiedząc o co "biega " ,i niech tak zostanie .


- kane11 - 11/02/2014

Prezes napisał(a):
kane11 napisał(a):
Prezes napisał(a):
kane11 napisał(a):@Sporting, a może by tak skontaktować się z ekipą Hyper + tv. Cały cczas pier****ą tylko o Call of duty i GTA, może jakiś kącik dla fliperów by się znalazł?

już dwa razy Hyper+ mówił o flipperach - byli na XI i XII MP

Mogli by emitować regularny program poświęcony flipperom, jakieś recencje, tipsy, triki, poradniki... retro granie itd.

nie ma szans niestety

Dlaczego nie ma??


- Prezes - 11/02/2014

lapusz napisał(a):Moim skromnym zdaniem, to że kolega zajął się sprowadzaniem flipperów do PL to jest konkret na drodze do popularyzacji tej rozrywki. Totalny konkret - kupa roboty i ryzyka, w tym finansowego, do którego nie równa się żadne teoretyzowanie. To lubię - konretną robotę, a nie pitolenie. I trzymam kciuki!

A kto pitoli? Chyba nie do mnie pijesz?
pisałem wiele razy że 3mam

[ Dodano: 2014-02-11, 08:52 ]
Sebastian G napisał(a):
Prezes napisał(a):I bardzo jestem ciekaw kto uważa że to nie jest prawda?

Jak dla mnie to nie ma znaczenia producent,mi po prostu na jednych gra się mi lepiej a na innych gorzej .Wiele zależy też od stanu technicznego od ustawień łapek ,postów itd.Nadal czerpie przyjemność z samej gry, nie zawsze wiedząc o co "biega " ,i niech tak zostanie .

zgoda, poza tym że z góry wiadomo, że Williams raczej nie odstawił kaszany, a Stern (Sega/Data E) prędzej? nie? to nie znaczy że nie ma słanych williamsów

[ Dodano: 2014-02-11, 08:53 ]
kane11 napisał(a):
Prezes napisał(a):
kane11 napisał(a):
Prezes napisał(a):
kane11 napisał(a):@Sporting, a może by tak skontaktować się z ekipą Hyper + tv. Cały cczas pier****ą tylko o Call of duty i GTA, może jakiś kącik dla fliperów by się znalazł?

już dwa razy Hyper+ mówił o flipperach - byli na XI i XII MP

Mogli by emitować regularny program poświęcony flipperom, jakieś recencje, tipsy, triki, poradniki... retro granie itd.

nie ma szans niestety

Dlaczego nie ma??

bo mają kłopoty, może coś lepiej jest - dowiem się, niemniej to nie ich esencja tematyczna i za duża nisza.
kolega Łapusz może wie i powie ?