Forum Flipperowe
Fabrycznie nowe flipery - STERN :) - Wersja do druku

+- Forum Flipperowe (https://forum.flippery.org.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=92)
+--- Dział: Flippery Ogólnie (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Fabrycznie nowe flipery - STERN :) (/showthread.php?tid=742)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


- leszek golon - 01/02/2014

Moze roznica w moim podejsciu wynikac z tad ze knajpa jest biznesem a flipery fajnym dodatkiem do niej. I zalezy mi na tym zeby jak najwiecej ludzi gralo. A ze jestem caly czas na miejscu to sypia sie czasem darmowe kredyty na zachete.


Gdy zaczynałem moją przygodę z Fliperami w latach 70-tych właściciel także zachęcał darmowymi kredytami i drobnymi nagrodami.Myśle że w ten sposób zdobędziesz nowych graczy.Tak trzymać :!: Młodzi ludzie nie znają fliperów należy ich do nich zachęcić


- leszek golon - 01/02/2014

leszek golon napisał(a):Moze roznica w moim podejsciu wynikac z tad ze knajpa jest biznesem a flipery fajnym dodatkiem do niej. I zalezy mi na tym zeby jak najwiecej ludzi gralo. A ze jestem caly czas na miejscu to sypia sie czasem darmowe kredyty na zachete.


Gdy zaczynałem moją przygodę z Fliperami w latach 70-tych właściciel także zachęcał darmowymi kredytami i drobnymi nagrodami.Myśle że w ten sposób zdobędziesz nowych graczy.Tak trzymać :!: Młodzi ludzie nie znają fliperów należy ich do nich zachęcić
.Można zagrać ,żę np przegrany funduje kolejke browca :-P


- L.U.K - 01/02/2014

Squall napisał(a):Luke - przesadzasz co do ustawień flippera - zaraz Ci wytłumaczę o co chodzi.

Byłem wczoraj na punkcie w Rzeszowie - kino Helios - pub nad kinem.

Piątek godzina 20.30 do 23.30.

Ilość osób w pubie - 40 do 60.

Praktycznie sami faceci.

3 flippery - 4 symulatory, 5 dartów, z 10 stołów bilardowych.

Średnia wieku - 21 lat.

Obok flipperów stały darty na których non stop grali studenci.

Graliśmy z Jarkiem i celowo podczas Jackpotów krzyczałem, aby zwrócić uwagę kolesi na to co się dzieje. Jaki efekt?

Tylko jeden koleś podczas 3 godzin grania podszedł i zapytał o co tu chodzi. Ja mu mówię o misjach a on do mnie - chyba żartujesz i zacząłem mu tłumaczyć co i jak.

Najlepsza jednak scena była na samym końcu jak wychodziliśmy.

Wchodzą 2 parki - wiek - po 21 lat - podchodzi laska do ACDC i mówi do swojego faceta - zobacz ACDC - jak się w to gra? Kredyty 2 były darmowe to daliśmy im pograć - laska grała lepiej niż ten koleś - kolega nawet nie miał pojęcia jak wybija się kulę.

Widziałem akcje na własne oczy - morał tej opowieści jest w zasadzie jeden.

Edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja.
Planujemy z Jarkiem zrobić Happy Hour z hostessami itp. zeby zajawić ludziom o co chodzi.


Banda studenciaków nie wiedziała co to jest flipper i jak się w niego gra.

Banda studenciaków jak "małe cipki" podniecała się grą w Darty przez 3 godziny - nawet nie zerkajac na flippy obok - tak jakby się bali o co może chodzić.

I najważniejsze - napiszę CAPs LOCKIEM


FLIPPER NA PUNKCIE MA BYĆ USTAWIONY, TAK, ABY ZACHĘCIĆ DO DALSZEJ GRY, A NIE WKURZAĆ NOVICJUSZY. JAK KOLEŚ WRZUCI 5 ZETA I ZAGRA 3 MINUTY - JUŻ NIGDY WIECEJ NIE ZAGRA!

Nie gadaj... dzisiaj byłem świadkiem jak ludzie podchodzili do fliperów, naciskali i dziwili że się zagrać nie da... a o wrzuceniu monet nawet nie pomyśleli. W ogóle wśród paru przypadkowych osób jakie dziś graly większość miała zdecydowany problem z dojściem do tego, jak zacząć grę (o przetrwaniu choćby 5 minut już nie mówię Big Grin ) - i to nie tylko młode osoby, ale i takie w moim wieku lub starsze...


- L.U.K - 01/02/2014

Przy okazji: proszę o pomajstrowanie przy star treku - środkowy przycisk nie działa a w trakcie gry ciągle miga, nie wiem czy coś tam się nim robi czy nie, ale przy wyborze misji byłby pomocny...


- dyleck - 01/02/2014

Ludzie grają co nieco, ale sporo odchodzi widząc 5 PLN za grę. To takie moje spostrzeżenia z dzisiaj.

Przyłączam się do prośby o naprawę Star Treka. Oraz baaaardzo fajnie by było, jakby liczba punktów za którą jest Extra Ball była stała. Inaczej wyniki są niestety wypaczone i ciężko porównać się z kolegą.


- DAL.CG - 02/02/2014

Zwróciłem uwagę, że najwięcej wątków odnosi się do ceny i tego, jak ona działa. Oczywiście zupełnie inaczej na "nasze" środowisko, a inaczej na nowych, często laików. My raczej chcemy zwykle pobawić się, poczuć maszynę, wykręcić wynik. Zupełnie inne podejście do maszyny ma nowicjusz i uważniej patrzy na cenę...
Zmierzam do tego, że może da się ustawić np. 1zl.-1 bila, 2zl.-3 bile, 5zl.-5 bil (lub rożne kombinacje). Nie wiem czy to możliwe technicznie, ale wg mnie możliwość zagrania już za 1zl., może zwiększyć szansę wzrostu zainteresowania...


- Luke - 02/02/2014

Squall napisał(a):Luke - przesadzasz co do ustawień flippera - zaraz Ci wytłumaczę o co chodzi.

Byłem wczoraj na punkcie w Rzeszowie - kino Helios - pub nad kinem.

Piątek godzina 20.30 do 23.30.

Ilość osób w pubie - 40 do 60.

Praktycznie sami faceci.

3 flippery - 4 symulatory, 5 dartów, z 10 stołów bilardowych.

Średnia wieku - 21 lat.

Obok flipperów stały darty na których non stop grali studenci.

Graliśmy z Jarkiem i celowo podczas Jackpotów krzyczałem, aby zwrócić uwagę kolesi na to co się dzieje. Jaki efekt?

Tylko jeden koleś podczas 3 godzin grania podszedł i zapytał o co tu chodzi. Ja mu mówię o misjach a on do mnie - chyba żartujesz i zacząłem mu tłumaczyć co i jak.

Najlepsza jednak scena była na samym końcu jak wychodziliśmy.

Wchodzą 2 parki - wiek - po 21 lat - podchodzi laska do ACDC i mówi do swojego faceta - zobacz ACDC - jak się w to gra? Kredyty 2 były darmowe to daliśmy im pograć - laska grała lepiej niż ten koleś - kolega nawet nie miał pojęcia jak wybija się kulę.

Widziałem akcje na własne oczy - morał tej opowieści jest w zasadzie jeden.

Edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja.
Planujemy z Jarkiem zrobić Happy Hour z hostessami itp. zeby zajawić ludziom o co chodzi.

Mialem podobne sytuacje , podchodza pytaja a jak mowie dlaczego sami nie sprobujecie , macie prosze zagrajcie, zobaczcie jak to jest - odchodza! (Boja sie?)
Aczkolwiek zdarza sie ze przychodzi raz na tydzien/dwa tygodnie po pracy grupa ludzi (chlopacy i dziewczyny) na caly wieczor aby spedzic swietny czas grajac wlasnie na flipperach i to jest piekne.
Wedlug mnie "Nowa Generacja" ma pewien syndrom uposledzenia (oczywiscie nie wszyscy) - zabrac im Google, YouTube oraz FB czy odlaczyc Internet w tym przypadku zagubienie gwarantowane.

Squall napisał(a):FLIPPER NA PUNKCIE MA BYĆ USTAWIONY, TAK, ABY ZACHĘCIĆ DO DALSZEJ GRY, A NIE WKURZAĆ NOVICJUSZY. JAK KOLEŚ WRZUCI 5 ZETA I ZAGRA 3 MINUTY - JUŻ NIGDY WIECEJ NIE ZAGRA!

Zgadzam sie z tym , flipper powinien byc ustwiony tak jak piszesz. My starsi gracze mielismy przeciez podobnie w latach 90tych.
Problem w tym jak bys tych maszyn nie ustawil (ST, AC/DC, METALLICA) to i tak gra dlugo nie potrwa, wiec 5zl to stanowczo za duzo.
Jest tez kwestia wlascicieli/operatorow, w dzisiejszych czasach zazwyczaj sa "chytrzy" i nie ma co sie dziwic, maszyny sa drogie.
Promowanie flippera to napewno nie jest. Jedyna mala sugestia odemnie to na przyklad dodanie do kazdego piwa/drinka "zetona".
Kto ma lepszy pomysl lub sposob (Jarek i ty Danielu juz macie - swietnie!) na rozruszanie skostnialego tematu niech sam tez napisze.
Chodzi o to zeby cos w tym kierunku zrobic bo samo wstawienie maszyn niestety nie wystarczy.

DAL.CG napisał(a):Zmierzam do tego, że może da się ustawić np. 1zl.-1 bila, 2zl.-3 bile, 5zl.-5 bil (lub rożne kombinacje). Nie wiem czy to możliwe technicznie, ale wg mnie możliwość zagrania już za 1zl., może zwiększyć szansę wzrostu zainteresowania...

Wiem ze mozna ustawic zwykla gre na trzy kule (daje tylko przyklad) za 3zl, a Tournament Mode (jesli maszyna posiada) - 5 kul za 5 zl a przy okazji przy tym wygrac kase.

Inne czeste ustawienie jakie spotykam to na przyklad jak wrzucisz 2 zl masz 1 kredyt a jak wrzucisz dwie dwojki jedna po drugiej to masz 3 kredyty.


- NEX - 03/02/2014

W niedzielę wieczorem było tam naprawdę sporo osób. Zdarzało się że wszystkie 4 maszyny były zajęte. Co ciekawe widziałem kilka osób które naprawdę nieźle grały a co jeszcze ciekawsze to jakieś 80% tych osób to... kobiety Smile Naprawdę!
Jedna (na oko) trzydziestolatka ugrała na AC/DC coś kolo 70 baniek, inna (mniej więcej 35 lat) na ST ponad 50! Jeszcze dwie inne całkiem nieźle radziły sobie na Avengers.
Najwidoczniej jest jeszcze sporo osób które z dawnych czasów pamiętają flipery tylko jeszcze nie trafiły do Stowarzyszania i na forum. Myślę że trzeba tam kiedyś umieścić jakiś baner z adresem strony.

L.U.K napisał(a):dzisiaj byłem świadkiem jak ludzie podchodzili do fliperów, naciskali i dziwili że się zagrać nie da... a o wrzuceniu monet nawet nie pomyśleli.
To albo naiwni albo byli pierwszy raz w HK - tam przecież poza WC nie ma NIC za darmo Wink

Co do ST to przychylam się do prośby po naprawienie "Punch It!"

W temacie ustawień. Skoro flipery kosztują 5 PLN, skoro nie mają replaya to powinny być troszkę ułatwione (stałe wartości EX, boczne kołki na najłatwiejszym poziomie).
W temacie cen. Faktycznie ludzi odstrasza trochę te 5 PLN. Może faktycznie warto przemyśleć czy po prostu nie ustawić grę na 3 PLN (w końcu suma summarum przy wrzuceniu 3x5 tak właśnie wychodzi).

Poza tym bardzo cieszy mnie fakt że aż 4 (i to najnowsze) maszyny stoją w jednym ogólnodostępnym miejscu. Znów można jak za dawnych lat "wyskoczyć na flipery" Smile


- Sporting - 03/02/2014

W tym tygodniu będziemy w Warszawie i postaramy się ponaprawiać i wg. waszych sugestii "poustawiać" maszyny Smile

pomysł aby gra kosztowała 3 zł jest bardzo ciekawy.
Na początku nie wiedzieliśmy jak to ustawić ale teraz wydaje się to możliwe ... zobaczymy Smile


- Jarnie - 03/02/2014

przy okazji zaproponuję coś:

http://www.marcospecialties.com/pinball-parts/LLPRC

maszyny nie będą się suwać po podłodze


- printimus - 03/02/2014

Jarnie napisał(a):przy okazji zaproponuję coś:

http://www.marcospecialties.com/pinball-parts/LLPRC

maszyny nie będą się suwać po podłodze

Sam zamierzam kupić ok. 120 szt. więc w razie czego chętni niech się zgłaszają na priva. Nie wiem jeszcze gdzie, ale no jest konieczny zakup Smile


- L.U.K - 03/02/2014

NEX napisał(a):(...) Myślę że trzeba tam kiedyś umieścić jakiś baner z adresem strony.

Można też pójść o krok dalej, i przy wejściu powiesić plakat z informacją o startującej tam niebawem lidze i jakimś adresem mailowym pod którym można by się zarejestrować. Oczywiście po tym, jak 16.II odbędziemy gry wstępne Smile


- NEX - 03/02/2014

L.U.K napisał(a):Można też pójść o krok dalej, i przy wejściu powiesić plakat z informacją o startującej tam niebawem lidze i jakimś adresem mailowym pod którym można by się zarejestrować. Oczywiście po tym, jak 16.II odbędziemy gry wstępne Smile
I tak zróbmy Smile
Dzięki temu że maszyny tam stoją a ludzie na nich grają - zainteresowanych na pewno będzie przybywać Smile


- emper0r - 05/02/2014

Ja dzis grałem z kumplem z 1,5h. Ostatni raz grałem we flippery jeszcze w późnych 90-tych Smile Niedawno zainteresowałem się ponownie tematem i tak trafiłem na to forum i flippery Sterna. Wywaliliśmy z 60 zł ale warto, gra się przyjemnie aczkolwiek trudno i raczej mało misji udało się wykonać. Najwięcej ubiłem chyba 25 mln na AC/DC. Chciałbym pograć jeszcze na jakichś nieco starszych flipperach np. Williams żeby mieć porównanie jakieś. Na pewno niebawem zjawie się tam ponownie z drobnymi Smile


- mucha - 06/02/2014

emper0r napisał(a):...Chciałbym pograć jeszcze na jakichś nieco starszych flipperach np. Williams żeby mieć porównanie jakieś. Na pewno niebawem zjawie się tam ponownie z drobnymi Smile
to masz okazję http://forum.flippery.com.pl/viewtopic.php?t=1326