Forum Flipperowe
Fabrycznie nowe flipery - STERN :) - Wersja do druku

+- Forum Flipperowe (https://forum.flippery.org.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=92)
+--- Dział: Flippery Ogólnie (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Fabrycznie nowe flipery - STERN :) (/showthread.php?tid=742)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


- dyleck - 28/01/2014

Jutro przetestuję ten pomysł. Ale na wszelki wypadek zabiorę też parę piątek. Smile


- Prezes - 28/01/2014

NEX napisał(a):Dylek, obok stoją owocówki. Trzeba było zapodać takiemu 20 PLN i od razu bez losowania kazać zwrócić sobie kasę Smile Wysypałby monety Wink

Ale gdzie obok? w Hula Kuli ?!???


- NEX - 28/01/2014

Prezes napisał(a):Ale gdzie obok?
2 metry obok


- Sporting - 29/01/2014

AC/DC , problem z zatrzymywaniem bili na mnożniku został dziś naprawiony.

Ale przyznamy, że dziś grając na takim samym modelu "w firmie" miałem 2 razy taki sam przypadek ... "przypadek, nie sadzę" :mrgreen: :-P


- Jarnie - 29/01/2014

ramię switcha zaczepia o oprawkę żarówki, może trochę źle wymierzyli...


- dyleck - 30/01/2014

Poproszę również o interwencję w Avengers. Po trafieniu w dziuplę koło Hulka automat próbuje kilka razy wybić kulę po czym wyświetla Hulk SinkHole error, contact operator. Później jak się zaczyna szukanie kuli, to w końcu jest ona wybijana ale całość trwa z minutę albo i lepiej i strasznie wkurza, zwłaszcza że trafienie tam zdarza się cholernie często.


- Sporting - 31/01/2014

Witam

Jak pisałem wcześniej dla "forumowiczy" przygotowałem czasowy rabat na nowe flippery w wysokości 1000 zł dla wersji PRO oraz 2000 zł dla wersji Premium.

Jesli ktokolwiek bedzie zainteresowany to proszę o informacje do 7 lutego.

Po tym terminie nie przewiduję rabatów dla klientów indywidualnych, jedynie dla subdealerow oraz firm zajmujących sie dzialnościa rozrywkową.

Pozdrawiam
Jarek


- NEX - 31/01/2014

Wczoraj powalczyłem trochę na ST (wreszcie udało mi się przekroczyć 100 baniek). Niemiła niespodzianka: wcześniej EX była za 5 WARP, teraz jest za 9. Drobiazg ale wkurzający Wink

Maszyna jest niesamowicie szybka. Dawno nie grałem na tak trudnym fliperze. Z tego co widzę na zdjęciach wersja LE posiada chyba kickbacka oraz wyrzut bili z locka na górę a nie na dól playfieldu. W wersji PRO obcięli te dwie rzeczy ale chyba tego nie przemyśleli ponieważ przez te dwa drobiazgi bile spierniczają bokami jak szalone. Po kilkunastu takich zjazdach trochę zniechęca to do gry a szkoda bo sam fliper jest rewelacyjny.

btw komentarze odnośnie Sternów w HK wydzielę do osobnego wątku.


- Jarnie - 31/01/2014

słupki przy bocznych kanałach w AC/DC też ustawione na "conservative".... Undecided

wbrew pozorom nie przekłada się to na wzrost zawartości kasetki...


- printimus - 31/01/2014

Jarnie napisał(a):słupki przy bocznych kanałach w AC/DC też ustawione na "conservative".... Undecided

wbrew pozorom nie przekłada się to na wzrost zawartości kasetki...

skoro juz podkręcają wymogi na extra balle, wyłączyli kredyt za punkty to masz rację


- Sporting - 31/01/2014

Jarnie napisał(a):słupki przy bocznych kanałach w AC/DC też ustawione na "conservative".... Undecided

wbrew pozorom nie przekłada się to na wzrost zawartości kasetki...

To są ustawienie fabryczne, jak wiecie maszyny zostały wyciągnięte prosto z pudeł !
Fakt jest taki, że też to zauważyłem i już w Rzeszowie zostało to zmienione.

Przy kolejnej wizycie serwisanta zalecę właścicielowi aby to zmienić Smile


- Sporting - 31/01/2014

NEX napisał(a):wcześniej EX była za 5 WARP, teraz jest za 9. Drobiazg ale wkurzający Wink

Nikt ustawień nie zmieniał więc może ta ilość jest "dynamiczna" i od czegoś zależy ? Co o tym sądzicie ?


- Jarnie - 31/01/2014

Podczas pierwszego uruchomienia maszyny były ustawione na high score = replay. Serwisant pytał, czy domyślne 20 000 000 pkt. nie będzie za mało na "starych wyjadaczy". Doradziłem mu ustawienie na "fixed" czyli progres. Potem jak widzę replay został zamieniony na EB a progres został. Jeśli już ma być EB zamiast replay zlikwidujmy chociaż progres. Po godzinie gry na AC/DC EB miałem dopiero za 60 000 000 pkt. a nie za 15 000 000.


- dyleck - 31/01/2014

Jarnie napisał(a):Jeśli już ma być EB zamiast replay zlikwidujmy chociaż progres

Zgadzam się w 100%.


- printimus - 31/01/2014

Sporting napisał(a):
NEX napisał(a):wcześniej EX była za 5 WARP, teraz jest za 9. Drobiazg ale wkurzający Wink

Nikt ustawień nie zmieniał więc może ta ilość jest "dynamiczna" i od czegoś zależy ? Co o tym sądzicie ?

Moja opinia - w sytuacji gdy maszyna jest ustawiona na kredyty (czyli na wrzutki) to:

1. Extra ball jest obowiązkowy, a ich limit w pamięci maksymalny (czyli jak najwyższy, najlepiej bez ograniczeń) - zrobienie extra ball'a nie powinno zmieniać dynamicznie wymogów uzyskania kolejnego w kolejnej bili (czyli na dany extra ball takie same wymogi)
2. Kredyt za wynik punktowy - tu uważam za fair system, że startuje się z jakiegoś poziomu, który podlega progresji i mnożnikowi (czyli 1szy kredyt za np. 15mln, drugi za 30mln, itd.) i w razie osiągnięcia wyniku dającego kredyt w następnej grze baza rośnie np. z 15 mln do 20mln itd. z tym że jeśli w danej grze kredytu nie uda się wygrać to baza spada - niekoniecznie do najniższej. Oczywiście wysokość bazy musi być dostosowana do innych ustawień maszyny, np. jeśli 5 kul za kredyt to wyższa (chociaż z kolei może być tak, że przy 5ciu kulach maszyna liczy mniej punktów za określone trafienia)
3. Special - obowiązkowy bez dyskusji - często to się zresztą wiąże z utratą kuli bo trzeba zaliczyć zewnętrzne switche, więc to jest swojego rodzaju bonus (nie wiem jak jest w tych Sternach co są w HK)
4. Bonus za High Score i Grand Champion - powinny być kredyty minimum 1 za wpis na listę HS (czasem dawali 1 za 4te miejsce, 2 za 3cie, 3 za 2gie, 4za 1sze), a za GC przynajmniej jeden więcej niż za #1HS.
5. Końcówki - obowiązkowe

Wyłączenie/ograniczenie którejkolwiek z tych opcji uważam za niewłaściwy kierunek wobec faktu, że wiele gier kończy się tuż po czasie wynikającym z minimalnych czasów ball save razy ilość kul. W Salonach ZPR grało się wg powyższych zasad. Dodatkowo na EMach nie było progresji, ani HS i GC, a na wczesnych SS były tylko GC.