Forum Flipperowe
Nowy na forum? Przywitaj się - Wersja do druku

+- Forum Flipperowe (https://forum.flippery.org.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=92)
+--- Dział: Forum Organizacyjne (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Nowy na forum? Przywitaj się (/showthread.php?tid=3)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40


- FUT - 18/11/2013

Witajcie!
nie mogę wprost uwierzyć w jaki sposób udało mi się przeżyć tyle lat i nie trafić na to wspaniałe forum skupiające ludzi dzielących się pasją i wiedzą o flipperach... Pora to nadrobić! Mam nadzieję, że stanę się stałym gościem forum, a tym bardziej uczestnikiem imprez, o których istnieniu dowiedziałem się przy okazji Smile
Na flippery przepuszczałem całe kieszonkowe w dzieciństwie, potem w szkole średniej codzienne grywanie, na studiach w klubie studenckim obok akademika też zawsze stał stół... jak tu było nie poddać się czarowi lśniących kul? Potem z braku regularnego dostępu do stołów trzeba było zadowolić się komputerowymi namiastkami. A teraz chyba czas na własny stół. Negocjacje z 2gą połową rozpoczęte Wink
Pozdrawiam!


- Diablo - 21/11/2013

Witamy czym chata bogata


- Prezes - 22/11/2013

Diablo napisał(a):Witamy czym chata bogata

tym rada!
cieszymy się że dołączyłeś
gramy 30.11 Bytom
07.12 Mysłowice
ZAPRASZAMY !


- gutekcarlow - 09/12/2013

I ja się przywitam z wszystkimi .Dopiero co zaczynam z fliperam choć za młodego grywalo się trochę. Pochodzę z Pabianic woj. Łódzkie a od 9 lat mieszkam w Irlandii. Może ktoś z forumowiczów tez mieszka w Irlandii? Pozdrawiam wszystkich Adam


- Paweł - 09/12/2013

Witamy, witamy w skromnych progach PSFu Smile


- Tokar - 13/12/2013

Witam,

Na PSF trafiłem w sumę trochę przypadkowo pod wpływem impulsu, który obudził we mnie trochę zapomnianą pasję karmienia złotówkami mniej lub bardziej zdezelowanych stołów z wadliwymi flipperami, nie działającymi bumperami, magnesami nie puszczającymi pochwyconych bil itp. w salonach gier nad polskim wybrzeżem : )

Impulsem było przypadkowe natknięcie się na demo gry Pinball Arcade na standzie z konsolą PS4 w sony center. Licencjonowana replika Circus Voltaire, w które miałem szczęście grać pewnego roku podczas wakacji w Mielnie (kiedy jeszcze nie niszczyło każdego :mrgreen: ) sprawiła, że stałem przy tym standzie ponad godzinę ciesząc się jak dzieciak. W międzyczasie obsługa dwukrotnie przyszła się pytać, czy mi czegoś do szczęścia nie trzeba, a nie trzeba mi było nic więcej, bo przygaszony płomień pasji powrócił :-D

Po krótkim śledztwie okazało się, że Pinball Arcade jest dostępne na większość z dostępnych platform do grania, więc jako posiadacz PS3 jeszcze tego samego wieczora z wirtualnego portfela wysupłałem niecałe 40 zł i zatraciłem się w świecie szalejących po stole srebrnych kulek. Circus Voltaire niestety nie ma w wersji podstawowej, jest do dokupienia w jednym z pojawiających się regularnie pakietów z kolejnymi replikami znanych stołów, wśród których oprócz CV pojawiły się już takie tuzy jak Medieval Madness, Twilight Zone, Star Trek: NG czy Terminator 2, a następne w kolejnce jest podobno Fish Tales (trzymam kciuki za Addamsów). Niemniej pakiet podstawowy też zawiera zacne stoły, w dodatku takie, z którymi nie miałem okazji spotkać się w "realu" - Black Hole (patent z mini polem gry w głębi stołu z łapkami odbijającymi bilę w stronę gracza w maszynie z 1981 r. rozwala system). Arabian Nights, Ripley's Believe It or Not oraz Theatre of Magic gwarantują naprawdę świetną zabawę.
Bardzo dobre wykonanie i świetnie oddanie fizyki sprawiają, że wrażenia naprawdę mocno przypominają obcowanie z prawdziwym pinballem, no ale jednak nie ma się co oszukiwać - nic nie zastąpi kontaktu dotykowego z prawdziwą maszyną w jakimś klimatycznym , zaciemnionym pomieszczeniu.
Niestety z obcowaniem z prawdziwymi maszynami od dłuższego czasu u mnie mocno na bakier. Z różnych przyczyn przez ostatnie 2 lata nie udało mi się w czasie urlopu wyjechać do żadnego z "kurortów", które są gwarantem co najmniej kilku ciekawych stołów porozrzucanych na niewielkim terenie. Jestem z Łodzi, a jak w naszym innym inaczej mieście sprawa stroi z flipperami to można zobaczyć w dedykowanym temacie na forum - jakieś 6 maszyn porozrzucanych po całym mieście, z czego 1/3 tej zawrotnej liczby to Revenge from the Mars (to chyba najpopularniejszy stół w Polsce, jeżeli już gdzieś natykam się na jakiegoś flippera, to zadziwiająco często jest to właśnie AFTM), a kolejna 1/3 rozlokowana jest w przybytkach typu figloraj, gdzie pojawienie się bez dziecka może budzić podejrzenia :lol:
No ale z tego co widzę, to w miarę regularnie organizowane są to tu, to tam mniejsze lub większe turnieje i zloty, więc może pokuszę się o pojawienie się na którymś z takich eventów. Tylko najpierw muszę trochę popracować nad skillem, żeby siary nie było ; )

No, to powitanie mi się trochę rozwlekło. Gratulacje i dzięki dla tych, co dotrwali do końca :mrgreen:


- Prezes - 13/12/2013

Tokar napisał(a):Witam,

Na PSF trafiłem w sumę trochę przypadkowo pod wpływem impulsu, który obudził we mnie trochę zapomnianą pasję karmienia złotówkami mniej lub bardziej zdezelowanych stołów z wadliwymi flipperami, nie działającymi bumperami, magnesami nie puszczającymi pochwyconych bil itp. w salonach gier nad polskim wybrzeżem : )
itanie mi się trochę rozwlekło. Gratulacje i dzięki dla tych, co dotrwali do końca :mrgreen:

Cześć
Miło mi Cię tu powitać Wink
Zapraszamy na turnieje na Śląsk, a nieco później W-wa, spróbuj choć raz KONIECZNIE. Zresztą poza turniejem jest zwykle możliwość gry rozrywkowej, więc nie patrz na umiejętności, zwł. że może się okazać, iż szybko doszlusujesz do przyzwoitej średniej Wink
pzdr z Krakowa
PS. A powitanie przeczytałem całe - ciekawe i inne Smile


- Sporting - 13/12/2013

Tokar,

z tym powrotem uczuć to u mnie było podobnie ... jednak ja cholernie lubię nowości.
Stare czy odrestaurowane rzeczy podziwiam ale mnie nie pociągają Smile

Dlatego też zainteresowałem się fabrycznie nowymi flipperami i od tego "zainteresowania" stałem sie dystrybutorem Stern'a na Polskę Wink

Nie mogę się doczekać aż pokaże Wam czyściutkie, pachnące a przedewszystkim nowe flippery.
Obiecuje, że za rok-dwa bedą stały w każdym dużym mieście w Polsce. ( szczegóły w innych postach )


- NEX - 14/12/2013

Dyskusję o nowych Sternach przeniosłem do wątku:
http://forum.flippery.com.pl/viewtopic.php?t=1250&start=30


- mikbest - 15/12/2013

Witam, zgodnie z etykietą panującą na forum chciałbym się przywitać i przedstawić. Witam wszystkich Forumowiczów. Mam na imię Michał. Moja dawna i teraźniejsza lokalizacja to Siedlce. Mój pierwszy kontakt z flipperami to lata 70-80. Maszyny, których nie mogę zapomnieć, to: oxo, prospector, mariner, capt. fantastic, freedom, grand prix.


- jacquesik - 15/12/2013

Witamy Michała i Siedlce :-)


- leszek golon - 15/12/2013

Również Witam


- jermo85 - 27/12/2013

Siemanko z tej strony Marcin z Wroclawia lat 28 Smile widze ze ja nie pierwszy zajaralem sie znalezieniem takiej strony o moich ulubionych automatach (kiedys znalazlem cos o kolekcjonowaniu naklejek od bananow i cytrusow i rowniez nie wierzylem ze sa inni ) szkoda ze dopiero nie dawno bo napewno duzo sie tu dzieje Smile Juz sam fakt ze dowiedzialem sie o zawodach na wybrzezu w wakacje podkrecil mnie jeszcze bardziej, ale niestety przebywalem za granica a w zeszlym tak samo plus nie wiedzialem o tym forum Tongue
Moja przygoda z fliperami zaczela sie ok 94r gdy bylem z rodzicami nad jeziorem w Turawie okolice Opola Smile Ojciec zabral mnie do salonu gier i odrazu sie zakochalem w takiej zywej maszynie a byl to Funhouse Smile pozniej regularnie bywalem z rodzicami w salonach przy oakzji wakacji i innych wypadow z czasem grajac coraz wiecej i sluchajac ich historii jak kiedys te maszyny byly popularne i bylo ich duzo, az zazdroscilem Tongue
Wczesniej chyba tez latalem po jakis salonach gier ale w zwykle strzelanki lub street figtera w czasach gdy na ulicy gosciu sprzedawal wode z sokiem z saturatora na wozku Big Grin
We wczesnych klasach podstawowki byl pamietam patent 5gr rozjechane pzrez tramwaj pasowalo zamiast 50gr na salonie ale fliperow tam nie bylo Tongue za to duzo ciekawych maszyn jakis dzis brak nie wspominajac o fliperach Sad zawsze jak jade na jakas wycieczke nad morze, jezioro w gory, za granice szykam salonu gioer i fliperow bo zawsze bywaly w takich miejscacha juz coraz mniej Sad Ostatni fajny salon gier na jakim bylem i bylo duzo fliperow to Prater (wesole miasteczko we Wiedniu) bylo to w 2009 i od tamtej pory tylko jeszcze gralem chyba w Boszkowie i Mielnie, na prater jade na sylwestra to obadam czy cos jest i chetnie dodam w lokalizatorze jak sie da Smile We wroclaiu niestety po latach swietnosci tych maszyn dawno zadnej nie widzialem, jak ktos wie to prosze o info Smile
Z racji tego ze maszyn coraz mniej zaczalem juz lata temu grac we wszelkie pinbale na PC i Playstation - Pro Pinballe fajne i cos z Gotlieba Smile caly czas szukam nowych a i z checia wezme udzial w jakis zawodach Smile
Nie pamietam w ile stolow moglem grac bo to trwalo latami z pewnymi przerwami ale napewno moje ulubione i te w ktore najwiecej gralem to: Addams family, Junkyard, Terminator2, Funhouse, Apollo13, Stargate, Twilight zone, Maverick, Flinstonowie i taki z robotnikami w zoltych kaskach glowy jak w funhouse ale nie pmaietam nazwy Tongue ale sie rozpisalem Big Grin pozdrawiam maniakowSmile


- dyleck - 27/12/2013

jermo85 napisał(a):taki z robotnikami w zoltych kaskach glowy jak w funhouse ale nie pmaietam nazwy Tongue

Nazywa się Road Show. Mój ukochany tytuł.

Witamy na forum i zapraszamy na turnieje!


- Prezes - 27/12/2013

jermo85 napisał(a):Siemanko z tej strony Marcin z Wroclawia lat 28 Smile widze ze ja nie pierwszy zajaralem sie znalezieniem takiej strony o moich ulubionych automatach (kiedys znalazlem cos o kolekcjonowaniu naklejek od bananow i cytrusow i rowniez nie wierzylem ze sa inni )

Czesc i czolem!
Tylko bez porownywania flipperow do naklejek i to takich :!: :evil: ;-)
Zbierasz je? serio pytam, bo sam dla glupoty zbieram i na lodowke lepie. ile masz?