Forum Flipperowe
FLIPER STERN Z 82 PROŚBA O POMOC NAPRAWIACZY - Wersja do druku

+- Forum Flipperowe (https://forum.flippery.org.pl)
+-- Dział: Warsztat (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=107)
+--- Dział: Awaria! - prośba o pomoc (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=38)
+--- Wątek: FLIPER STERN Z 82 PROŚBA O POMOC NAPRAWIACZY (/showthread.php?tid=2446)

Strony: 1 2 3 4


- dioda2000 - 25/09/2018

Ok, czyli musisz posprawdzać podstawowe napięcia zasilające na TP-ach głównie TP1, 2, 3 tak jak pisał Wizzard bo bez tego będzie ciężko cokolwiek dalej doradzać.
Pozdrawiam


- Karolina - 29/09/2018

Wielkie dzięki. Przepraszam że wrzucam wszystko po 3 dniach. Ale ten miernik co miałam okazał się z wylanymi bateriami. I musiałam zakupić nowy. Nie wiem tylko czy dobrze ustawiłam pomiary na mierniku/ Masę-zero dotykałam czarny przewód do masowego w fliperze.

Co do przycisków self test , czy przycisku diagnostycznego w beckboxie. To wszystko po naciśnięciu nie działa. Nie reaguje wcale. Tylko buczenie. I co parę sekund jakby migotanie świecących lampek. Reaguje jedynie jak otwieram/zamykam drzwiczki. Odcina zasilanie, załącza.


- Karolina - 29/09/2018

wydaje mi się jako laikowi, że na TP4 brak napięcia...?

I nie wiem co to jest ten mały zasilaczyk na końcu cabinetu po lewej stronie.? Pisze na nim że niby to filtr wysokich częstotliwości lub napięć?


- Karolina - 29/09/2018

PS- fliper był rozbierany z wtyczek przez poprzedniego właściciela do transportu. Ale sprawdzałam 3 razy i wszystko jest niby dobrze popodłączane. Nie ma nic luzem, a wtyki widzę że są do każdego portu czy serialu "dedykowane". Nie można nic pogubić, czy pomylić. Bo wszystko ma swoje miejsce, i nie pasuje w inne...


- Pinball Wizard - 29/09/2018

Na TP4 nie pokaże Ci napięcia, bo to napięcie przemienne a nie stałe.
Teraz przenieś się do backboxa i sprawdź na płytce z tym dużym aluminiowym radiatorem czy jest napięcie +5 V. Nie podam Ci numeru TP bo mam nieczytelny schemat ale sądzę, że będzie opisany.


- Karolina - 29/09/2018

Niezbyt rozumiem? Przeciez multimetr pokazuje zarówno Ac jak i DC


- Pinball Wizard - 29/09/2018

Owszem, pokazuje, ale trzeba go do pomiaru napięcia AC odpowiednio ustawić chyba, że masz automat.


- Karolina - 29/09/2018

napisz proszę co mierzyć dalej...


- Karolina - 29/09/2018

Czyli źle mierzyłam tylko port 4 ? czy inne również?


- Pinball Wizard - 29/09/2018

Edytowałem post wyżej, przeskroluj sobie.


- Karolina - 29/09/2018

ok czyli przenoszę się do backboxa. a TP4 mam mierzyć jeszcze w inny sposób?

I czy napięcia pozostałych TP jak pokazałam na foto są ok? Bo widzę małe wachania w stosunku do tych podanych na nalepce jako znamionowe


- Pinball Wizard - 29/09/2018

Napięcie z TP4 zasila żarówki GI a Ty twierdzisz, że świecą, więc nie trzeba mierzyć.


- Karolina - 29/09/2018

Porobię czarodzieju, jak najwięcej zdjęc beckbox.

Daj tylko odpowiedz jak możesz na powyższe i napisz proszę czy zwracać gdzieś w back boxie jeszcze na coś szczególną uwagę? Sprawdzać?


- Pinball Wizard - 29/09/2018

Celem jest sprawdzenie, czy CPU jest właściwie zasilane, bo jeżeli nie jest, to maszyna nie ożyje. Na CPU powinien być jakiś LED (lub kilka), opisz ich stan.


- Karolina - 29/09/2018

Na płytach PCB w back boxie żadna dioda nie świeci. W płycie na samej górze po lewej stronie, jest jakiś przycisk diagnostyczny.
Po wciskaniu lub przytrzymaniu=brak reakcji

P.s- odpisz bardzo proszę czarodzieju mi, bo to mnie frapuje, czy te drobne rozbierzności w napięciach na punktach TP które przedstawiłam mikrometrem względem napięć znamionowych na nalepce, są dopuszczalne? Czy na tym etapie dopytywanie o to jest niewskazane?