Forum Flipperowe
Z cyklu " Polak potrafi" dajesz rade aby grać - Wersja do druku

+- Forum Flipperowe (https://forum.flippery.org.pl)
+-- Dział: Warsztat (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=107)
+--- Dział: Inne tematy związane z działaniem lub naprawą flipperów (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Wątek: Z cyklu " Polak potrafi" dajesz rade aby grać (/showthread.php?tid=1323)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Z cyklu " Polak potrafi" dajesz rade aby grać - jacquesik - 10/05/2015

Uwielbiam moment ,gdy otwieram po raz pierwszy Flippera,podnosze playfield i sprawdzam stan.Ciekawe rzeczy można znależdż na dnie maszyny, świadczące o jej historii paronastoletniej służbie człowiekowi.Zetony,notaki operatorów, stare stickery i inne ,o ekskrementach gryzoni i samych padłych zwierzętach nie wspomne.
Lecz najciekawszymi są rozwiązania techniczne zastosowane przez poprzednich właścicieli- pełny "szacun",nie z powodu przydatności lub szkodliwości takich rozwiązań,ale szacun za to że ktoś musiał sobie poradzić i wymysleć rozwiązanie, bez dokupowania części w sklepie.

a więc: Trzeba sie ratować Piła Rescue 911 :mrgreen:

[Obrazek: b44c1857c81b8d09med.jpg]


- mezik - 10/05/2015

mowisz masz world cup
[Obrazek: 11255163_10153287730789824_693653447_n.j...e=555196CB]
[Obrazek: 11121283_10153287730819824_352813799_n.j...e=5551A2FA]


- dinio - 10/05/2015

Przepiękne te patenty! Ostatnio sam,osobiście zrobiłem ładnego ''babola'' przez czyste lenistwo.Na płycie WPC Power Driver Board z jakiegoś powodu uszkodzeniu uległ transoptor U7 odpowiedzialny za jeden z fliperów i nie chciało mi się demontować tej płyty to przylutowałem drugi na grzbiecie tego uszkodzonego.Oczywiście obiecałem sobie że w najbliższym czasie to poprawię :mrgreen:


- leszek golon - 10/05/2015

dinio napisał(a):Przepiękne te patenty! Ostatnio sam,osobiście zrobiłem ładnego ''babola'' przez czyste lenistwo.Na płycie WPC Power Driver Board z jakiegoś powodu uszkodzeniu uległ transoptor U7 odpowiedzialny za jeden z fliperów i nie chciało mi się demontować tej płyty to przylutowałem drugi na grzbiecie tego uszkodzonego.Oczywiście obiecałem sobie że w najbliższym czasie to poprawię :mrgreen:

Bo choinki w elektronice są najmodniejsze :lol: :lol: :lol:


- jacquesik - 10/05/2015

dinio napisał(a):Przepiękne te patenty! Ostatnio sam,osobiście zrobiłem ładnego ''babola'' przez czyste lenistwo.Na płycie WPC Power Driver Board z jakiegoś powodu uszkodzeniu uległ transoptor U7 odpowiedzialny za jeden z fliperów i nie chciało mi się demontować tej płyty to przylutowałem drugi na grzbiecie tego uszkodzonego.Oczywiście obiecałem sobie że w najbliższym czasie to poprawię :mrgreen:

Zrób fotke !! powiem tak- jak bym to zobaczył bez ostrzeżenia to byś mnie załatwił na amen:mrgreen:


- dinio - 10/05/2015

Trochę mi wstyd.... Słaby ze mnie fotograf ale coś tam widać,tylko proszę nie oglądać podczas spożywania posiłków,grozi opluciem ekranu :-)


- mezik - 10/05/2015

Co ty pudelkiem na buty zdjecia robisz?


- RAFAL - 10/05/2015

mezik napisał(a):Co ty pudelkiem na buty zdjecia robisz?
Dobre MezikSmile)

Kamera obscuraWink
Nie obraź się Dinio ale może powtórzysz tę fotę, gorsza raczej nie wyjdzie....Wink


- dinio - 10/05/2015

To było aparatem ale ZAPŁONOWYM :!: Oj tam,oj tam,coś widać i wiadomo o co biega.Tak jakoś wyszło a drugi raz nie chce mi się otwierać,świat chyba nie jest jeszcze gotowy na moją "twórczość" ;-)
Lepiej napiszcie jakie wam się babole przytrafiły jak trzeba nieraz zrobić coś na szybko?


- jakubce - 10/05/2015

Wybijak "ECO" z OBI


- leszek golon - 10/05/2015

jakubce napisał(a):Wybijak "ECO" z OBI


Wersja z ogranicznikiem hałasu :-P


- szeryfisch - 10/05/2015

Ooo taki sam wybijak miałem w Creaturze. Niestety juz go nie ma...


- snowvictim - 12/05/2015

W Elvirce assy solenoida od Party Punch był przymocowany na gorący klej, i nie mam pojęcia czemu bo dziury od śrub w desce dobre, oczywiście dałem śruby po tym jak to zobaczyłem. Jeszcze z takich ciekawych rozwiązań widziałem jak gościu przyspawał nakrętkę od śruby na ten kawałek metalu, który chwyta śruby od nóg bo mu gwint w tym kawałku blachy poszedł. :lol:


- Berud - 18/05/2015

tutaj po angielsku ale dużo zdjęć
https://pinside.com/pinball/forum/topic/worst-hackrepair-you-ever-saw


- snowvictim - 18/05/2015

[Obrazek: 50905.jpg]

[Obrazek: 50906.jpg]

:lol: :lol: :lol: